Lukxym

co je to významné životní jubileum?

Nejlepší odpověď
annas

Domnoívám se, že významné životní jubileum je subjektivní pojem. Většinou se považuej za významné výročí končící pětkou nebo nulou. o d narozenío, svatby apod.

Domnívám se, že od určitého, zpravidla vyššíého věku, je životním jubileem každý rok, jehož se dotyčný dožil.

Bez ohledu na výročí od svatby či narození máme příležitost ohlédnout se za roky od události, kterou si připomínáme, a zamyslet se nad tím, jak nás formovala. Vzpomínka na minulost (ale bez toho, aby nás ovládla smutkem) může být důležitou součástí pochopení toho, kdo jsme.

.

Další odpovědi
Viktorie II.

Třeba ten, kdo slaví narozeniny 5,10,15,20 atd. má životní jubileum, ti kteří slaví výročí svatby, také mají významné jubileum.
Pochopils?

elkon

Většinou, to bývají takzvané „kulatiny“, ale až v pokročilejším věku (odtud to slovo významné). To znamená od šedesátky nahoru.

Viktorie II.

elkon, to jako výročí svatby (stříbrná, zlatá) není významné jubileum? A ty jsi nebyl rád, že tvé děti slavily narozeniny? Pro matku to byly vždy významné jubilejní narozeniny ať se slavily páté, desáté a následující.