Retko

Co je to vodoznak??

Na wikipedii neni to spravne vysvetleni co hledam. Aspon myslim. Co to tedy je??

Nejlepší odpověď
Chico

To je nějaký znak složený z textu nebo obrázku, většinou jedné barvy a částečně průhledný, někdy né moc viditelný. Vyskytuje se na fotografiích a obrazech (v digitální podobě) a slouží většinou jako ochrana před zněužití, když autor dílo vystavil na internetu a každý si ho tak muže stáhnout. A také jako identifikační známka autora.

Máte tu i druhou možnost. Teď by mě zajímalo co jste myslel:-)

Další odpovědi
kenyrts

1.Vodoznak je zařízení, kterým se sleduje výška vody v kotli nebo jiné uzavřené nádobě. Pracuje na principu spojených nádob. Původně to byla skleněná trubka, spojená s nádobou pod a nad předpokládanou hladinou. Později byl používán výrazně bezpečnější Klingerův vodoznak.

Na správné funkci vodoznaku závisí bezpečnost provozu kotle. Proto byly kotle ze zákona vybaveny dvěma nezávislými vodoznaky.

Z bezpečnostních důvodů jsou nad a pod každým vodoznakem umístěny uzavírací kohouty. Vodoznaky kotlů musejí mít také zkoušecí kohout, který umožňuje vypouštět vodu z vodoznaku a tak zkoušet jeho funkci, zvláště průchodnost horního i dolního spojení s kotlem. Dalším bezpečnostním prvkem u trubkových vodoznaků byla kulička ve funkci bezpečnostního ventilu. V případě prasknutí vodoznaku kulička stržená proudem vody uzavřela vodoznak.

2.Jak ochránit vlastní fotky? Vodoznakem
Máte perfektní fotky a nevíte jak je ochránit před plagiátory? Právě funkce vodoznaku pomůže ochránit autorská práva vašich obrázků a fotek před zneužitím na jiných webech.

Vodoznak se zobrazuje na fotografiích vkládaných přes Textový editor – záložka Obrázky, přes blok Fotogalerie a Produkty. Standardne se vodoznak umístí v pravém dolním rohu fotky.

Nezobrazuje se na fotografiích které byly nahrány přes Textový editor a Články, pokud se vkládají přes ikonku „Vložit/Změnit obrázek“.

Limit na nezobrazování vodoznaku je 100px na šířku. Pokud je obrázek větší, vodoznak se zobrazí. Pokud je obrázek větší jako 100px, např. 150px, je již dost veliký na to, aby se dal zkopírovat a zneužít.

Jak vložit do fotek na web vodoznak?

Vytvořte si logo, resp. jiný ochranný prvek – např. název vašeho webu, uložte ho ve formátu JPG.
Obrázek nahrajte na web do sekce SOUBORY – Moje soubory.
V NASTAVENÍ – Hlavní nastavení – Vodoznak najděte soubor na serveru.
Šířka vodoznaku – doporučujeme rozměry 33%.

HerbiG

Vodoznak je zařízení, kterým se sleduje výška vody v kotli nebo jiné uzavřené nádobě. Pracuje na principu spojených nádob. Původně to byla skleněná trubka, spojená s nádobou pod a nad předpokládanou hladinou. Později byl používán výrazně bezpečnější Klingerův vodoznak.

Na správné funkci vodoznaku závisí bezpečnost provozu kotle. Proto byly kotle ze zákona vybaveny dvěma nezávislými vodoznaky.

Z bezpečnostních důvodů jsou nad a pod každým vodoznakem umístěny uzavírací kohouty. Vodoznaky kotlů musejí mít také zkoušecí kohout, který umožňuje vypouštět vodu z vodoznaku a tak zkoušet jeho funkci, zvláště průchodnost horního i dolního spojení s kotlem. Dalším bezpečnostním prvkem u trubkových vodoznaků byla kulička ve funkci bezpečnostního ventilu. V případě prasknutí vodoznaku kulička stržená proudem vody uzavřela vodoznak.

Jakub

Vodoznak určuje výšku hladiny provozní kapaliny v nádržích. Jedná se o průhled do nádrže, kde je ryskou vyznačena výška hladiny. Může být vyznačena minimální i maximální výška.