Ivetka303

Text v obrázku vymazání

Dá se vymazat text z obrázku a popř. doplnit jiným textem? Ale potřebuji barevné pozadí (původní) například s kytkama – dá se to nějak přemazat? Nechci mít jiné pozadí než je na obrázku :( Prosím o radu, zda je nějaký neplacený program, popř. tip v malování.

Nejlepší odpověď
Sůwa

To záleží na konkrétní situaci. Pokud pozadí netvoří jasně ohraničené předměty, lze použít na př.klonovací razítko v GIMP. Určitě se nepovede odstranit vodoznak přes celý obrázek, proto tam je. V každém případě je to piplačka a bylo by dobré text nahrát na www.nadapenny.com a dát sem link, aby rady mohly být konkrétnější.
V programu Photofiltre je taky klonovací razítko. Použítí : označit nástroj, podržet Ctrl a kliknout na pozadí (nabrat barvu), pustit Ctrl a kliknout na kousek textu, který se tím přebarví. V GIMP je větší výběr velikostí nástroje.

Další odpovědi
beer

Používám placený Zoner, ten to dokáže, ale ne vždy naprosto kvalitně.
Pokud je malý text jen někde bokem, v rohu ap., lze použít i free program – třeba XnView (aspoň doufám) – tak, že barevně celou plochu původního textu překryješ jedním ze způsobů, který program umožňuje a pak vložíš text svůj.
http://www.sta­huj.centrum.cz/gra­fika_a_design/proh­lizece_obrazku/xnvi­ew/
PhotoFiltre
http://www.sta­huj.centrum.cz/gra­fika_a_design/spra­vafotografii/pho­tofiltre/?g[hledano]=pho­tofiltre&g[oz]=6­.5.2&g[up]=Free

Nikkol

Já to dělám v programu photofiltre. Pomocí nástroje clone stamp. Je to jednoduchý. V podstatě se písmo „přetiskne“ naklonovaným pozadím. Nové písmo se pak udělá zvlášť.

Děda Louda

Pokud ti jde o jeden obrázek, pošli odkaz buď sem, nebo mailem na profil a upřesni, co chceš přetvořit. Pokusíme se s tím něco udělat.

ali

http://www.slu­necnice.cz/sw/in­paint/
perfektní