Adushka

Co je to vesmír, z čeho se skládá?

Prosim odpověste na tuto otazku diki.

Nejlepší odpověď
standa

Vesmírem lze pojmenovat VŠE co se nachází vně naší zeměkoule (přičemž planeta Země samozřejmě do vesmíru patří též).

Vesmír se skládá z ´galaxií´, které se shlukují do ´kup galaxií´ a ty pak do ´nadkup´. Galaxie jsou tvořeny:

  • planetami a jejich měsíci
  • mlhovinami
  • hvězdami a dalšími hvězdokupami ap.
  • černými dírami,

Do vesmíru lze zahrnout i umělé družice.

Vesmír lze rozdělit i z pohledu kam až lze ´vidět´ tj. na pozorovatelnou a nepozorovatel­nou část.

Další odpovědi
nonnel

Standa odpověděl správně a teď si představ, že to všechno je ještě zakřivené, takže teoreticky by vyslané světlo z baterky, kterou máš před sebou ti za nějaký čas mělo zasvítit na záda. Jen teoreticky.

:-)

Vesmír vznikl VELKÝM TŘESKEM (Big Bang)Na počátku byla žhava koule která velkým třeskem vybouchla rotujícimi častečky rozpadlé koule postupně vznikaly Galaxie,planet­ky,planety,hvěz­dy atd…
Vesmír se tedy skládá z Hvězd,Planet,Ga­laxií,hvězd,ko­met a všech objektů ve vesmírru.Země byla také před několika milaradami let malá žhavá koule na které postupně vznikala ozonová vrstva.Srážením atmosféry která padala na zem v podobě deště začali pruběhem milionu let vznikat moře,řeky a veškerá voda na Zeměkouli.....Díky tomu začala vznikat fotosyntéza kde začali vznikat první bakterie a bu
buńky…

martin184

Kromě toho, co ve vesmíru vidíme (hvězdy, planety, mlhoviny, glaxie, skupiny galaxií), je ve vesmíru ještě spousta hmoty, kterou nevidíme. Jsou to zřejmě různé exotické částice a podobně. O existenci téhle neviditelné látky víme jen z jejích gravitačních projevů, ale její skutečnou povahu přesně neznáme. To se teprve zkoumá. Každopádně víme, že téhle neviditelné látky je mnohonásobně víc, než té viditelné. Takže všechny ty hvězdy a mlhoviny a galaxie, to je jen malá troška ze všeho, co ve vesmíru skutečně je. Ta neviditelná látka je všude, i v naší galaxii, mezi galaxiemi, atd.

Zdroj: www.aldebaran­.cz/bulletin/2003_29_­thv.html