Adam

Co je to rovnost před zákonem?

Nejlepší odpověď
standa

To znamená, že jakýkoli zákon, pokud v něm není sjednána nějaká zvláštní výjimka, platí ve STEJNÉ podobě pro všechny, kterých se týká.
Např. cikán má STEJNÉ povinnosti a taky i práva jako jeho bílý spoluobčan, které vyplývají například z občanského zákoníku. Tzn. obě skupiny obyvatelstva jsou si před zákonem rovny.

Další odpovědi
lopp

To znamená, že před zákonem jsme si všichni rovni, bez ohledu na věk, barvu pleti, pohlaví, množství peněž a mnoho jiných dalších kategorií, do kterých se může člověk zařadit.Zkrátka zákon platí pro všechny a jedno jestli máš něco, co druhý nemá!!!

satan

To je neco co v teto zemi nefunguje, cikani jsou tu stale ve vsem zvyhodneni proti nam bylym.