Srbak

Co je to pivnice?

jak přesně zní definice?

Nejlepší odpověď
Mandarinka

Pivnice – větší část hostů přichází pouze pít, mezi nápoji dominuje pivo, pokud se vaří jídlo, potom takové, které je vhodné k pivu.

Další odpovědi
Janulka

A Slováci (viz manžel) říkají pivnice sklepu:o)))

Nuk nuk

Pivnice je druh občerstvovacího zařízení a to takové, kde se především čepuje pivo popř. další nápoje jako např. limonády, a vaří ještě možná káva a čaj. V pivnicích se obvykle nevaří a jídlo není ani v nabídce, maximálně studené některé studené pokrmy.

Jivinho

Pivnice – hospoda většinou (hlavně) s pivem, většinou bez vaření. V pivnicích je často TV se sportovními přenosy, fotbal atd. skrátka u čeho se dobře „chlastá“.

alenka901

pivnice je stravovací zařízení kde se čepuje pivo a jiné nápoje,nevaří se zde na lítku jsou jen předkrmy ve formě sendvičů atd

makyna

pivnice je hospoda bez vaření s pivem a fotbalovími přenosi