FlAsh_7

Co je to „margin call“?

Odpovědi
Pepa25

Situace, kdy hodnota finančního nástroje nakoupeného na úvěr nebo derivátu poklesne pod určitou hodnotu (margin). To „call“ znamená zavolání nebo výzvu: klient musí peníze doplnit nebo obchodník finanční nástroje nuceně prodá a ztrátu uzavře.

autacek

Margin call nastane, když hodnota maržového účtu investora klesne pod požadovanou částku makléře. Maržový účet investora obsahuje cenné papíry zakoupené za vypůjčené peníze (obvykle kombinace vlastních peněz investora a peněz vypůjčených od makléře investora). Výzva k vyrovnání marže se konkrétně týká požadavku makléře, aby investor vložil na účet další peníze nebo cenné papíry, aby se zvýšil na minimální hodnotu, známou jako udržovací marže .

da ny

A co tak, podívat se do slovníku … :)
https://cs.ho­boetc.com/novos­ti-i-obschestvo/23191-marzhinalnyy-analiz-i-ego-rol-v-poluchenii-maksimalnoy-pribyli-predpriyatiem.html
Význam slova marginální
• „ (odborně) okrajový, mezní, hraniční
• (sociologie) marginální jedinec – člověk na okraji dané společnosti, často nepřizpůsobený, neasimilovaný, zneuznávaný a diskriminovaný, ale i nějak výjimečný, jedinečný
• (sociologie) marginální skupina – minoritní, okrajová skupina
• (sociologie) marginální pozice – menšinové nebo okrajové (periferní) postavení v dané společnost“
https://www.in­foz.cz/marginal­ni/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

da ny

Já jsem např. několik let nejčastěji slýchávala slovo „marginální“, ve spojení s gingivou :)
https://www.na­zuby.cz/margi­nalni-gingiva