Co je to lol, rofl, brb a jiné zkratky?

Zdravím, chtěla jsem se zeptat, co znamenají ty různé zkratky, které lidí na internetu pořád používají. „To je lol“, „AFAIK…“. Pořád je vidím a netuším, o co jde.

Nejlepší odpověď
roy_x

🙂 Jsou to zkratky anglických vět, někomu usnadňují komunikaci, někomu patrně ztěžují.
Tak několik nejčastějších:
lol – Laugh Out Loud nebo Lots of Laugh, prostě smích, reakce na něco směšného.
AFAIK – As Far As I Know, jednoduše „pokud vím“.
ROFL – Rolling On the Floor Laughing, skoro totéž co lol, jen více smíchu 🙂, „Smíchy se válím po zemi“.
BRB – Z anglického (I will) Be Right Back, tedy „Hned budu zpět“.
OMG – Oh My God, takže „O můj Bože“, možná někdo říká „O můj Karle“. 🙂
OMFG – Oh My F*king God, totéž co OMG, jen trochu peprnější. 😉
WTF – What The F*ck, „Co to sakra (je)…“
IMHO – In My Humble Opinion, česky „Dle mého názoru“, „Podle mě“.
BFU – Bloody F*cking User, česká verze je lepší než překlad, „Běžný Franta Uživatel“.
THX – Thanks, takže „Díky“.

Další odpovědi
eSpirito

Lol :)

Krugerka

lol (smích)
rofl (mega smích)
brb (hned jsem tu)

Jivinho

Jde o zkratky často používané mládeží na chatu, nebo lidí (z vlastní zkušenosti) na WoW. Klasická komunikace.. : Kua.. WTF ty KKT?? LOL.. ROFL..
Volně přeloženo..: Kur*a… Co to má do pr*ele být ty kok*te? LOL (Lot of Laugh- hodně smíchu doslova).. ROFL (rolling on floor- smíchy se válím po zemi).

KarelN

LOL – hlasitě se směji
ROFL – válím se smíchy po zemi
BRB – hned jsem zpět
AFAIK – pokud vím

Skoro vše najdeš na zkratky.cz

Zdroj: www.zkratky.cz