Miroslavst

Nejvýkonnější počítač na světě-víte?

Prý nejvýkonnější počítač na světě má Čína. Já bych řekl, že na tom něco bude.
Jedna miliarda lidí s kalkulačkou nebo ne?
http://www.no­vinky.cz/inter­net-a-pc/215386-nejvykonnejsi-superpocitac-na-svete-ma-pry-cina.html

Nejlepší odpověď
Mousinek

Nějaký rychlejší počitač bych potřebovala.Kdo mi ho koupí? :o)

Další odpovědi
anonym

A je to opravdu taková věda ? Superpočítač je tak výkonný, kolik penez si můžete dovolit dát do nákupu jeho CPU a GPU jednotek, čím více jich je, tím výkonnější superpořítač sestavíte. Spíše než technologickou vyspělost demonstrovali svou finanční sílu 🙂 a udělali VEEELKOU OBJEDNAVKU.

Z toho technologickeho hlediska je spíše patrná závislost Číny na jiné zemi – protože z vlastních komponent by tento výkonný počítač nebyli schopni sestavit.

Která že země vlastně drží prvenství, když je čínský superpočítač Tianhe-I složený výhradně z amerických komponent Intel Xeon a AMD Radeon ?? … To, že americkou techniku dokázal někdo v číně po transportu nastěhovat do čínske budovy, úspěšně zapojit podle manuálu a napájet čínskou elektřinou 🙂 skutečně ještě není takové terno. (a kdo ví jestli to vůbec zapojovali sami)

Inovovaný „Tianhe-IA“ je prakticky o tomtéž, tentokrát udělali navíc objednávku GPU u firmy NVidia (ani ne tak překvapivě, je to opět americká technologická společnost) která dodala několik tisíc svých Tesla GPU.

//

Není takový div, že si američani tentokrát věří – na vybudování Tianhe-I se jejich firmy takřka 100% podílely i výtečně $napakovali$. Vědí, že prvenství získají zpět, jednak se při vylepšování svých superpočítačů bez číny hravě obejdou a jednak to mají ke svým firmám AMD, INTEL a nVidia „blíž“ …

//

skutečný důvod proč amerika nemá momentálně nejvýkonnější superpočítač na svém území je ten, že zůčastněné klíčové firmy chtějí především prodávat své produkty a krmit akcionáře, ..ne demonstrovat sílu, tím že nahrnou do nějaké klimatizované stodoly desetitisíce jinak výtečně prodejných procesorů pro blíže nespecifikované účely 🙂

a co pak, když už ho máte, můžete takový nabubřelý superpočítač nanejvýš napojit do univerzitní sítě a buď na něm hledat další prvočíslo nebo hledat UFOny skrze SETI :-/