jamaa

Co je to legenda?

legenda co o ní víte

Nejlepší odpověď
ivca11

Legenda je literární žánr, který pojednává o životě, smrti, umučení a o zázracích světců a mučedníků nebo také o svatém předmětu, např. legenda o sv. Kříži. Často se v legendách vyskytují zázraky a mohou být také veršované (např. legenda o sv. Kateřině). Vždy se ale jedná o vymyšlený, nepravdivý příběh.

Další odpovědi
lemra@lina

Buď vysvětlivky k mapě, nebo je to lyrickoepická skladba vypovídající o životu, či skutcích světce, často obsahuje nadpřirozené jevy a je úzce spjata s tradiční lidovou slovesnotí.

maka

legenda je jako stara pověst !!!!

polarka.51

legenda je buď to co se stalo dooravdy nebo něco vymišleného