Avatar uživatele
Ametyst

Co je to kvalifikovaný souhlas a kdy je zapotřebí?

Slyšela jsem ten termín v souvislosti se souhlasem rodičů s očkováním dítěte.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1042 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Obecnou definici jsem nenašel, ale nejčastěji se takový souhlas požaduje v souvislosti poskytování osobních údajů. Jiný příklad: pokud si stavebník získá pro realizaci stavebního záměru kvalifikovaný souhlas souseda, umožní mu to rychleji a levněji získat oprávnění k umístění či realizaci stavby.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
paul1

Uplatňuje se při stavebním řízení. Pro územní řízení i ohlášení stavby je stanoveno, že souhlas má být vyznačen přímo na situačním výkresu.
Nestačí tedy pouze dohoda, prohlášení či podobná forma. Je nutné, aby soused podepsal příslušný výkres, jinak nebude zákon naplněn. Podpis nemusí být úředně ověřen.

Zdroj: https://www.re­alitymorava.cz/re­alitni-zpravodaj/2072-proc-je-dobre-ziskat-kvalifikovany-souhlas-souseda-se-stavbou

Upravil/a: paul1

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Pepa25

Zkuste se zeptat tam, kde jste „to slyšela“. V medicíně se používá leda tak „infomovaný souhlas“.

před 1042 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Ametyst

Od vás bych kvalifikovanou odpověď stejně nedostala, tak mě ušetřete zbytečností.

před 1042 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
moravan

Ne, že by byl „Pepa25“ nějakým intelektuálním gigantem, ale tentokrát má pravdu. Jde o „informovaný souhlas“ a měl by být samozřejmostí. Což dnes rozhodně není…

Viz. např. : https://reset­heus.org/povin­ne-testovani-dotazniky-a-formular-odboje-ke-stazeni/

před 1033 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

Zajímavé je, že ostatní odpověděli stejně (že to se souhlasem s očkováním nemá nic společného). Takže problém opravdu není na mé straně 😉

před 1042 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek