Ametyst

Co je to kvalifikovaný souhlas a kdy je zapotřebí?

Slyšela jsem ten termín v souvislosti se souhlasem rodičů s očkováním dítěte.

Nejlepší odpověď
Kepler

Obecnou definici jsem nenašel, ale nejčastěji se takový souhlas požaduje v souvislosti poskytování osobních údajů. Jiný příklad: pokud si stavebník získá pro realizaci stavebního záměru kvalifikovaný souhlas souseda, umožní mu to rychleji a levněji získat oprávnění k umístění či realizaci stavby.

Další odpovědi
paul1

Uplatňuje se při stavebním řízení. Pro územní řízení i ohlášení stavby je stanoveno, že souhlas má být vyznačen přímo na situačním výkresu.
Nestačí tedy pouze dohoda, prohlášení či podobná forma. Je nutné, aby soused podepsal příslušný výkres, jinak nebude zákon naplněn. Podpis nemusí být úředně ověřen.

Zdroj: https://www.re­alitymorava.cz/re­alitni-zpravodaj/2072-proc-je-dobre-ziskat-kvalifikovany-souhlas-souseda-se-stavbou

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Zkuste se zeptat tam, kde jste „to slyšela“. V medicíně se používá leda tak „infomovaný souhlas“.

Ametyst

Od vás bych kvalifikovanou odpověď stejně nedostala, tak mě ušetřete zbytečností.

moravan

Ne, že by byl „Pepa25“ nějakým intelektuálním gigantem, ale tentokrát má pravdu. Jde o „informovaný souhlas“ a měl by být samozřejmostí. Což dnes rozhodně není…

Viz. např. : https://reset­heus.org/povin­ne-testovani-dotazniky-a-formular-odboje-ke-stazeni/

Pepa25

Zajímavé je, že ostatní odpověděli stejně (že to se souhlasem s očkováním nemá nic společného). Takže problém opravdu není na mé straně 😉