co je to diskont?

potřebuji nutně vědět co je to diskont protože si budu kupovat mini

Odpovědi
Tomas12

Pojem diskont se používá u investičních fondů. Jedná se o rozdíl mezi nákupní cenou podílu v investičním fondu a čistou hodnotou aktiv připadající na nakupovaný podíl. Čím větší diskont, tím je nákup výhodnější.
Vyplatí se však vždy podrobně prozkoumat, co jsou hlavní aktiva fondu a zda jsou skutečně oceněna tržními cenami. Může se stát, že fond má třeba nějaké nemovitosti, které má oceněny nereálně vysokou cenou.