Adam

Co je to botulotoxin?

Nejlepší odpověď
MARTI-V

Roztok obsahující látku zvanou botulotoxin v lékové podobě. Ta uvolňuje křeče svalů. V estetické dermatologii se používá ve velmi nízkých dávkách pro odstraňování mimických vrásek, vyhlazení vrásek a nadměrného pocení.

Botox a Dysport Vám mohou aplikovat pouze vyškolení certifikovaní lékaři.

Aplikace botulotoxinu je jednou z nejelegantnějších metod v odstranění a vhlazení vrásek. Jde o odstraňování vrásek mimických. Ty totiž nejsou závislé pouze na věku, neboť mimiku procvičujeme už od dětství.

Další odpovědi
Janeček

Je také znám pod názvem klobásový jed a tvoří se ve starých konzervách, ve zkaženém mase, rybách atd.

alenka901

otulotoxin (z latinského botulus = klobása), resp. botulin nebo klobásový jed je toxická směs produkovaná bakterií Clostridium botulinum. Je považována za jeden z nejúčinnějších jedů, možná absolutně nejúčinnější. Jeho smrtelná dávka je 300 pg/kg (100 g ideálně rozdávkovaných by spolehlivě stačilo k vyhubení celého lidstva). Otrava botulinem zapřičiňuje onemocnění nazývané botulismus. Je považován za ideální náplň chemických zbraní, protože bakterie, které tento jed produkují, jsou anaerobní a jed samotný se na vzduchu rychle rozpadá, takže oblast zasažená rozptýlením botulotoxinu do vzduchu bude přibližně do dne opět bezpečná.

Botulotoxin se používá též v kosmetice, především na vyhlazování vrásek, má též i využití v lékařství. Velmi dobře se též uplatňuje při léčbě pocení.[1] Velmi známý je pod označením Botox. Vyskytuje se zejména ve starých masových konzervách, které bývají často vypouklé.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bo­tulotoxin