Ivanka Nová

Co je to „automatický kotel“ na uhlí? Kdo je vyrábí a včem jsou lepší než ty „staré“?

Nejlepší odpověď
Drap

Kotel se obsluhuje sám jak ho nastavíš. Nemusíš k němu chodit . Cca jednou za týden jen nasypeš uhlí do zásobníku a vybereš popel.Vyrábí to spousta firem. Najdeš bez problémů na netu.

Další odpovědi
Mapel

Jedná se o kotel, který má vedle zásobník třeba na uhlí a sám si dávkuje uhlí. Tak jak napsal Drap jednou za týden doplníš zásobník a je vystaráno. Ovšem připrav si pěknej balíček peněz.

Ivan Lečtyř

Automatické kotle umožňují spalování paliva s vysokou efektivitou – až 80% Jsou výrazně levnější na provoz, méně škodlivé na zdraví (cca 250 kg popílku ročně u starých klasických kotlů oproti 8 kg popílku u automatu hovoří jasně). Do zásobníku, který pojme asi 250 kg paliva nasypeš několik kýblů a třeba čtyři dny se nestaráš – jen si termostatem nastavíš požadovanou teplotu. Je to komfortní, ekologické. Ostatně od příštího roku už se žádné jiné prodávat nebudou.
Mezi přední značky patří

a mnohé další.

Doporučuju přečíst:
http://www.asb-portal.cz/tzb/vy­tapeni/automa­ticky-kotel-na-tuha-paliva-se-stane-normou-tem-klasickym-brzy-odzvoni-3220.html
http://vytapeni.tzb-info.cz/zdroje-tepla/ekologicke-a-plne-automaticke-kotle-na-pelety-predstavuji-moderni-vytapen