huxa

Co je špatně odstíněné?

Asi sekundu před příchozím hovorem mi začalo šumět v reproduktorech, poté jsem dostal nový mobil a začal při příchozím hovoru problikávat monitor. Mobil klasická nokia c1–01
Doplňuji:
ptáč-myslel jsem to tak, že pokud mám mobil u PC, při příchozím hovoru šumněli reproduktory (u PC) a teď monitor (od PC)

Odpovědi
anonym

Zkus mobil jinak otočit či jinam položit…
😉
Obecně – nemusíš mít nic „špatně odstíněné“ – mobily ´září´ (a poměrně hodně) a okolní přístroje na toto záření ´reagují´.

ptáč

Klasická Nokia nemá monitor. Šumění je spuštěním přehrávání vyzváněcí melodie. Jestli jde o zvuk wav, pcm, před nahrávkou je krátké ticho a to se už přehrává.
Doplňuji:
ajo, tak to je vážné http://www.ctu­.cz/ctu-informuje/jak-postupovat/radiove-ruseni/co-delat--kdyz-je-provoz-zarizeni-vyuzivajicich-radiove-kmitocty-rusen.html

msi

to tak bylo u tech monitoru vzdy, ted jsou lcd, led apod..... tak sem se stim uz nesetkal…

ptáč

Když už je řeč o neionizujícím zářením z telefonu, tak sem šoupnu osobní poznatek že škodlivé není. Pracoval jsem v blízkosti šesti vysílačů umístěnými na střeše po dobu 3 týdnů. Žádné zdravotní potíže jsem nezaznamenal.