Viktor K

Co je prosím syntezátor PLL?

Odpovědi
Dochy

PLL – phase lock(ed) loop – zpětnovazební smyčka s fázovým závěsem. Nepřesný ale řiditelný oscilátor je řízen fázovým detektorem, který porovnává frekvenci (fázi) tohoto oscilátoru s nějakým přesným signálem. Používá se pro syntézu vyšších frekvencí než je referenční signál, nebo v přijímačích pro detekci signálu z frekvenční modulace. Pokud Tě zajímá syntéza, pak jde o ten první případ.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Emefej

Dochy > tvá odpověď mi zní tak nesrozumitelně, že je určitě pravdivá 🙂
Dávám paleček, i když vůbec nevím za co…

Dochy

Hele, tak jak funguje fázový detektor, to bych musel nejdřív naštudovat. 😉 ale ten zbytek už je použitelnej. Napětím řiditelný oscilátor se dá udělat s pomocí varikapu. Ale sám jsem se tomuhle nikdy nevěnoval, znám to jen teoreticky.

nyjono

🙂 🙂 tak tak „trochu“ tápu 🙂 🙂