Luxx

Co je přípravek zlepšující mouku?

Co přesně je přípravek zlepšující mouku (myslím tím především chemické složení)? Jakou má funkci? A co se stane, když ho v receptu na chleba vynechám?

Nejlepší odpověď
Emefej

Látky zlepšující moku jsoi přípravky pro vylepšení pekařských vlastností mouky. Jedná se zejména o sloučeniny vápníku. Patří mezi ně např. E-341 (fosforečnan vápenatý), E-516 (síran vápenatý) nebo E-529 (oxid vápenatý).
Doplňuji:
V receptu ho klidně vynechej (stejně to v běžné obchodní síti nekoupíš), ty přípravky se používají při průmyslové výrobě potravin. Jde o to, aby se mouka nelepila a těsto se dalo lépe (rychleji a levněji) zpracovat.

Další odpovědi
gecco

Nevím, co je „přípravek zlepšující mouku“…
Ale rozhodně bych jej vynechal – použil bych rovnou mouku kvalitní…
😉

dr.luha

Mimo jiné obsahuje také L-cystein, výtažek z lidských vlasů (dovoz z China).