RQLM

Co je předmětrem výroby v gumárensko osinkovém průmyslu?

Píšu článek o Nymburku a dočetl jsem se, že je ve městě tradiční gumárensko osinkový průmysl. Co to je osinkový, co to vyrábí?

Nejlepší odpověď
elektrikář

Ve Zvěřínku je výroba s osinkových vláken po přidání bavny tkají látky na výrobu hasičskách oděvů.Po rozdrcení a přidání surové gumy vyrábějí těsnicí hmotu klingerit.
Doplňuji:
Osinek je přírodní vláknitý materiál, Je nehořlavý.Jako skelné vlákno.Používal se do desek s cementem Asbest,do brzdových destiček,ve stavebnictví jako protipožární zábrana,Bohužel se zjistilo že prach je zdraví škodlivý.V dnešní době se z tohoto důvodu opravují Bílý dům v USA.