Co je opis a co je stejnopis?

Jaký je rozdíl mezi opisem a stejnopisem?

Odpovědi
Tomas12

jedná se o kopie notářského zápisu o právních úkonech (např. zajištění pohledávky, uznání dluhu, rozhodnutí valné hromady, závěť apod.). Stejnopis musí být naprosto identický s původním dokumentem, u opisu musí být identický pouze obsah.

Notáři daleko raději vystavují stejnopis, protože za něj dostanou při stejné práci zaplaceno zhruba 3× více než za opis. Ověřte si proto před návštěvnou notáře, zda skutečně pro váš účel potřebujete stejnopis listiny, či zda stačí jen opis.