Avatar uživatele
anonym

Co je na tom pravdy,že děravý výfuk zvyšuje spotřebu paliva?

Doplňuji:
Trošku mi vrtá hlavou,jak se může zvýšit spotřeba,když palivo je spotřebováno dříve,než se dostanou zplodiny do výfuku a ten je třeba proděravěný na poslední části?!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? kapka, Kerberus, dědapetr, anonym, slad08 před 4164 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

Ano, ovlivňuje. Díra ve výfuku způsobuje jeho nesprávnou funkci, proto také mimo zvýšení hlučnosti, způsobené nechtěným unikáním plynů přes díru, může rovněž zvýšit spotřebu a snížit výkon motoru. Dalším nebezpečím je, že se takto plyny nedostanou spolehlivě mimo karoserii vozu a moho pronikat do kabiny automobilu.
http://www.aaavyfuky.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
beer

Mrkni na odkaz, třeba ti to něco řekne. Mně sice moc ne, ale tyto věci jdou tak nějak "mimo mne" )))

Zdroj: http://www.mjauto.cz/exhaust.h tm

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Urcite ano. Syn mel dirku ve vyfuku , chtel " setrit " , ze : To je jeste dobry ! Ale kdyz zjistil , ze ma vetsi spotrebu , tak jakpak mazal a vyfuk si nechal za 200 kc svarit. :-)
-iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Ber to tak jako když máš u kamen blbej komín. Když má špatnej tah, budou ti blbě hořet kamna, aby sis udělal stejný teplíčko jako kdybys měl dobrej komín, tak budeš muset víc přikládat.
Ve výfuku máš mj. lambda-sondy a pokud tam někde bude díra, pak může být ovlivněno její vyhodnocování, tudíž se řízení spalování odchýlí od optima.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
postcd

Ještě přidám další pádný důvod proč neudržovat výfuk děravý:

"„Auto malo poškodený motorový priestor v dolnej časti. Pravdepodobnou príčinou bola porucha výfuku, kde sa nachádzala diera a vplyvom splodín horenia a vysokej teploty sa chytila elektroinštalácia a plastové časti auta,“ dopĺňajú hasiči.

Tí zároveň vyzývajú ľudí, aby si dali výfuky skontrolovať, pretože sa v poslednom čase množia prípady požiarov práve od poškodenia týchto častí áut." Zdroj: https://kosice.korzar.sme.sk/…

před 1628 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava