plachy

Jak snížit spotřebu nafty?

Hledám možnost nebo způsob, jak by se dala snížit spotřeba nafty u mého auta. Děkuju předem za Vaše tipy.

Odpovědi
terry

Způsobem jízdy. Tipů najdeš na netu spoustu.

machal82

Asi záleží na tom, jaký máš motor atd. U mého Renaultu se dá spotřeba snížit vyřazením EGR ventilu.

RedBox

Na zážehových motorech se EGR ventil nezaslepuje. Jinak spotřeba se dá nejlépe snížit vhodnou jízdou (udržování motoru v ideálních [zeleném poli] otáčkách). A chtělo by to občas nechat seřídit motor, popř. vyměnit vložky válců (nebo válce jako takové), pístní skupiny, načasovat rozvody (i když u moderních aut s hrníčkovými zdvihátky se rozvody neseřizují) a celkově auto udržovat ve skvělém stavu.

Dochy

Vzhledem k tomu, žes o autě nenapsal nic jiného, než že je Tvé, Ti opravdu nikdo nemůže poradi nic jiného, než ho vůbec nenastartovat.

gagaga

…nechat auto v garazi ..

  • iv-