quentos

Co je na tom pravdy,

že vánočka i mazanec se dělají z naprosto identického těsta? Zaznamenali jste mezi nimi nějaký výrazný chuťový nebo ingredienční rozdíl – a jak tomu má být podle tradice?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ano, je tomu tak. rozdíl žádný není. Jen ten tvar-vánočka se plete a mazanec je kulatý. jinak je to stejné.

Další odpovědi
faktor82

Ano, obojí se peče ze stejného těsta. Jen taková drobnost – koupil jsem mazanec v krabici určený pro pečení v domácí pekárně, dá se samozřejmě upéct i v normální troubě. Na krabici je napsáno, že směs lze použít i na upečení vánočky.

Nuk nuk

Rozdíl je skutečně jen v provedení.

člověk

Na vánočku,je vhodné dělat tučnější těsto a doporučuje se delší kynutí a několikrát propracované,a hlavně na vánočku méně cukru,déle se peče a pálila by se