Co je jahoda?

Slyšela jsem,že jahoda není ovoce,zajímá mě,co tedy je?

Odpovědi
masaa

Myslím si že jahoda je drobné ovoce.

Nuk nuk

Jahoda samozřejmě je ovoce. Vy jste ale možná někde slyšela, že jahoda není plod, jako je tomu např. u borůvek, rybízu, jablek a jiných druhů ovoce.
Plod jahoda skutečně není, alespoň ne v pravém smyslu slova. Jahoda je zduřelé květní lůžko. Narozdíl od jiných druhů, kde po opadání ókvětních lístků zůstane oplodněný pestík, který postupně zraje v kýžený plod, zůstne u jahody pouze květní lůžko se semeny. To se postupně zvětšuje, zduří a zabarví.