Avatar uživatele
Pokročilý

co je integrovaná pameť?

Odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

paměť, která integrována do zařízení...je jeho součástí...a paměť je elektronické zařízení schopné uchovávat a vyvolávat informace. Jako paměť slouží nejčastěji elektronický obvod nebo magneticky citlivá vrstva. Podle fyzikálních principů konstrukce se paměti dělí na reléové, feritové, magnetické, optické a polovodičové. Podle schopnosti dlouhodobě uchovávat informace se dělí na statické a dynamické, podle účelu použití na vnitřní, vnější, vyrovnávací a zásobníkové.


Avatar uživatele
Pokročilý

V lidštině: Integrovaná paměť je paměť, která je součástí systému součástek, které jsou na sebe namačkané na malé ploše. Podle toho jak moc součástek na té ploše je se tato plocha nazývá integrovaným obvodem s určitým stupněm integrace. Jestliže se jedná o integrovanou paměť v takovém případě je funkcí integrovaného obvodu uchovávat informace. Výhodou integrovaných obvodů oproti klasickým obvodům s diskrétními (samostatnými) součástkami jsou nízké náklady na jejich výrobu, malé rozměry a hmotnost, menší spotřeba energetických zdrojů a při použití dobrých izolačních materiálů i menší náchylnost k mechanickému poškození.
Doplňuji:
V případě integrované paměti, pak mají vlivem miniaturizace disponují vyšší hustotou uchování informací (vleze se na ně víc giga) než paměti realizované diskrétními součástkami (kde bys neuložila ani delší čistě textový neformátovaný dokument).

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1527
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1064
Zlatý Hlada 971
Zlatý ge0rge 951
Zlatý gecco 905
Zlatý led 884
Zlatý www 829
Zlatý badisko 818
Stříbrný cochee 684

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.