co je integrovaná pameť?

Odpovědi
Funna

paměť, která integrována do zařízení…je jeho součástí…a paměť je elektronické zařízení schopné uchovávat a vyvolávat informace. Jako paměť slouží nejčastěji elektronický obvod nebo magneticky citlivá vrstva. Podle fyzikálních principů konstrukce se paměti dělí na reléové, feritové, magnetické, optické a polovodičové. Podle schopnosti dlouhodobě uchovávat informace se dělí na statické a dynamické, podle účelu použití na vnitřní, vnější, vyrovnávací a zásobníkové.

Skeptik

V lidštině: Integrovaná paměť je paměť, která je součástí systému součástek, které jsou na sebe namačkané na malé ploše. Podle toho jak moc součástek na té ploše je se tato plocha nazývá integrovaným obvodem s určitým stupněm integrace. Jestliže se jedná o integrovanou paměť v takovém případě je funkcí integrovaného obvodu uchovávat informace. Výhodou integrovaných obvodů oproti klasickým obvodům s diskrétními (samostatnými) součástkami jsou nízké náklady na jejich výrobu, malé rozměry a hmotnost, menší spotřeba energetických zdrojů a při použití dobrých izolačních materiálů i menší náchylnost k mechanickému poškození.
Doplňuji:
V případě integrované paměti, pak mají vlivem miniaturizace disponují vyšší hustotou uchování informací (vleze se na ně víc giga) než paměti realizované diskrétními součástkami (kde bys neuložila ani delší čistě textový neformátovaný dokument).