hope

co je exekuce na dobu urcitou?

vim,ze to je do doby nez se zaplati dluzna castka,ale je nejaka lhuta na zaplaceni? mame na domek hypoteku a vim ze prednostni pravo ma banka.hypoteku ale platim,tak ze jak by se to resilo v pripade,ze bych pohledavku nezaplatila v dane lhute.pokud teda nejaka lhuta je. diky

Doplňuji:
lhuta pro zaplaceni v dopise uvedena neni

Nejlepší odpověď
Mapel

Dost bylo sporů, zda je nějaká promlčecí lhůta – do ba zaplacení exekuce. Poslední výrok zní, že když je vypsaná exekuce, tak neexistuje žádný časový limit. Po 20 letech např. něco zdědíš a už tu máš exekutora s pohledávkou před 20 lety. Jináč vše záleží na exekutorovi, zda si s tebou sjedná splátkový kalendář či nikoliv. Není to povinnost.

Další odpovědi
Drap

Případná lhůta bývá uvedena ve smlouvě.
Lhůta nebude v dopise, ale měly by být uvedeny všechny sankce v hypoteční smlouvě.

IK

Jsem laik, ale myslím, že tě nejdřív musí dát jako dlužníka k soudu. Když dojde na exekuci tak už tě nic nezachrání. Přijdou a seberou i to co není tvoje. Také ti může naběhnout nejdřív penále než dojde k dalšímu postihu. Každopádně tě bude stát víc peněz když budeš čekat.