Avatar uživatele
marcelkacz

Co je do budoucna perspektivnější vystudovat – Farmacii nebo Medicínu?

Přidejte prosím z jakého důvodu :)
Doplňuji:
perspektivnější myslím tím kde seženu lépe práci..
a je pravda vztah k tomu nemám osobně sem univerzální, teď dostuduju gympl (8 letej), za předměty mě bavili akorát tak zemák děják, ale s timhle nic nenajdu bylo mi řečeno že v lékařství je uplatnění tak přemýšlím kam..

Hlasujte v anketě
Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Eglantine před 3383 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Medicína

Lékař je pro člověka – společnost, důležitější.
Na druhou stranu má farmaceut (≈ lékárník) jednodušší život (menší zodpovědnost).

A vyber si…
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Farmacie

Takto položená otázka je jako začarovaný kruh. Jedno podporuje druhé. Je to stejné, jako by ses zeptala, je důležitější tráva nebo kráva?
Farmacie vyrábí léčiva aby se mohli léčit lidé, nebo aby lékař, který dělá medicínu předepsal správný lék. Lékař musí znát farmacii a farmakolog medicínu. A na tobě je vidět, že tě zajímá, co je výnosnější, perspektivnější, co je in. Asi si myslíš, nemusím mít k tomu žádný vztah, prostě udělám školu a bude mi to sypat. Ale škoda slov. Pokračoval bych ve stejném duchu. -A kvůli spestření nám farmacie.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Gerda

Medicína

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Luxx

Medicína

při studiu medicíny je více směrů, kterými se můžeš specializovat (např. genetika, parazitologie, patologie, chirurgie atd.)
farmacie je jen o práškách

Zdroj: http://www.lf1­.cuni.cz/obory-specializacee

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce