Altair-AC

Co hrozí, zjistí-li se, že místo zákonného zástupce podepsal nezletilý před svým 18. rokem nějaké prohlášení?

Hrozila by za to nějaká větší pokuta nebo by to nikdo neřešil?

A jak by to bylo, kdyby to bylo ohledně prohlášení např. o absenci koronaviru?

I když je malá pravděpodobnost, že by to někdo řešil či zjistil, když se takových lidí podepisuje mnoho např. V práci či škole, tak jaké by to mělo následky?

--

Co hrozí, když se zjistí, že nezletilý podepsal prohlášení a ne jeho zákonný zástupce například měsíc před jeho 18?

Nejlepší odpověď
hapiky

Záleží na tom, co podepisuje. Běžné či banální věci nikdo neřeší(pokud nikomu nevznikne nějaká škoda).Potom jsou další věci, které vyžadují věk 18.let.
Pokud jde o nějakou smlouvu, svědectví apod. je samozřejmě neplatná.
Pokud vznikne neoprávněně nějaký prospěch většího rázu, jde o trestný čin.