cizrna

Co dělat se sraženým svetrem?

Ahoj, vyprala jsem si svůj oblíbený vlněný svetr. Ten se mi ale hned zmenšil snad o tři velikosti, rukávy mně teď končí u loktů. Ještě jednou ho vyperu a pračka mi vyrobí bikini :-O

Co mam s tím dělat? Dá se nějak „natáhnout“ do původní velikosti?

Díky moc za každou radu

Nejlepší odpověď
gecco

Venuj jej oblibenemu diteti…
😉

Další odpovědi
marci1

Bohužel už s tím nic neuděláš. Vlněný svetr se dá prát v pračce jen na speciální programy na vlnu nebo ruční praní a 30 st.C. Vlna nesnáší vyšší teplotu. ☹

anonym

Ne, už se nevrátí do původní velikosti…a párat jej, je také zbytečné. Vlna totiž nesnáší vyvářku.

ReHu

To je ponaučení, jak prát svetry.

chachar1922

Upleť si z něj už jen ponožky. :)))

anonym

To asi moc nezachráníš,pokud je z pravé ovčí vlny,ale zkusil bych ho namočit a pověsit a něčím natáhnout a pověsit na něj nějaké závaží,aby se trochu vytáhl.
Do původního stavu už se nevrátí.
Příště prát tak na 40celsiů.

mojitek

přemáchej ho ve vodě kterou smícháš s kondicionerem na vlasy.Funguje to

anonym

Jugare, kolik říkáš Celsiů.Čtyřicet? Není to mnoho? Celsius byl jenom jeden a to Anders.

anonym

gecco, samozřejmě menšímu. 🙂

gecco

Samozřejmě…
😉