CobblíkCZ

Co dělat s tímto divným e-mailem?

Zdravím,

dnes mi přišel jaksi divný e-mail – bylo jich víc, avšak tento mě zarazil, obrázek k náhlednutí dám dolů,

stručně – jakýsi zmetek mi posílá e-maily, že jsem si objednal „něco“ za 150 dolarů…

Což je divné, protože jsem si nic neobjednával, ještě k tomu za takovou částku…

Poraďte mi, co dělat a jak se takových zmetků zbavit, prosím…

Nejlepší odpověď
Kepler

Takové nevyžádané maily ani neotvírám (riskuješ zavlečení malware, nebo jiné infekce). Rovnou je označím jako spam a vymažu. V žádném případě neodpovídat!

Další odpovědi
dubraro

Neotevírat, neodpovídat, smazat! V žádném případě neklikat na odkazy v mailu!

Drap

Odešli mu meil, že jsi si nic neobjednal. Kopie obou dobře ulož a neplať nikomu nic cos neobjednával.

Dochy

muzes mu odpovědět ze sis nic neobjednal. Je mozne, ze jde o pokus o zavleceni malware (odkaz na „objednane“ zbozi). Pokud jsi na to kliknul doporučuju projet pocitac antivirem.

ivzez

Přemýšlím,
jestli´s nám sdělil svou adresu
nebo e-mail kamaráda…