Lucyfer

Co dělat, pokud člověka bolí v oblasti jater? Mohl by mu pomoci nějaký obklad (teplý/studený)? Z čeho?

Doplňuji detailnější popis: Už druhý nebo třetí den mám lehké bolesti a pocity tlaku a pálení, dá se říct v celém tomhle pruhu, ale spíše blíže ke středu. Občas mě píchá jakoby pod pravým žebrem, jindy na druhé straně, o kousek níž a nepatrně víc směrem k boku. K tomu se mi hůř dýchá, jakoby mělce a včera před spaním s takovým mentolovým nádechem, jako bych snad cítila čaj z máty, fenyklu a dalších bylinek, co jsem pila už ráno, čili před několika hodinami… nejsem si úplně jistá, oč jde, nyní je to lepší, ale stále takové citlivé… nemám takřka pocit hladu, ale cokoliv sním nebo vypiju je tuším spíše nežádoucí…

Děkuji

Odpovědi
Drap

Zajít k lékaři

Malvína

Na obklady bych nespoléhala. Je to dost amatérské domácí léčení, které by zřejmě ani nemělo vysledek. Člověk by neměl jakoukoli bolest podceňovat a u důležitých orgánů, jakými játra bezpochyby jsou, už vůbec ne. Co nejdříve navštivte lékaře.
Ještě dodávám, že má škodu nejsou přírodní bylinné čaje určené přímo na játra. Ale léčení to není, jen jako prevence a pročištění. Návštěva lékaře je nutná.

mosoj

Už jsem to zde dával. Mně pomáhá.
http://eshop.a­potheke.cz/apot­heke-jaterni-caj-20x15g/d-74801-c-990/
Zase tady někdo mystifikuje, že čaj neexistuje. Hlavně se podívej na jeho složení než budeš porovnávat s jinými.
V té oblasti nejsou jenom játra, ale také slinivka a žlučník. Také tudy vede tlusté střevo.
http://eshop.a­potheke.cz/apot­heke-na-zlucnik-a-slinivku-caj-20x15g/d-74487-c-1047/

terry

Na jedno játro si dej obklad studený a na druhý teplý a uvidíš,co ti pomůže.
A z čeho? Asi namočit ručník.
Ale doktor ti asi řekne víc. Zkus mu napsat mailem to samý co tady a uvidíš.
Lékař je ale odborník, a měl by i z toho mála přesně poznat, co ti je.
A nebo taky můžeš zkusit křišťálovou kouli nebo někdo taky hádá z očních duhovek.
OMG

autacek

A nebolí tě spíš ledviny? Ono vzhledem k tomu, kde jsou umístěna játra, bych na takovou autodiagnostiku zdroje bolesti, příliš nespoléhal.

Jiří Bohumil

A jak víš že jsou to zrovna játra? Viz mosoj. Klusej k doktorovi, ten udělá jaterní testy a sono a zjistí o co opravdu jde. Dlouho odkládat není radno.

ivzez

Rozumný člověk neriskuje své zdraví a navštíví lékaře.

Lucyfer, nikdo z nás není lékař a ani
sebegeniálnější lékař přes internet
jenom z Vašeho popisu nezjistí, co Vám je.

Proč jste včera nešla k lékaři?

Edison

Já s oblibou používám lógr… Ale taky pomáhá kyvadýlko. Kdyby to nezabralo, tak to chce křišťálovou koulí… do kebule

Utíkej k dochtoroj! Nemusej to vůbec být játra! Klidně ledviny, slepák, nebo cokoli jinýho!!!

Lucyfer

Návštěvu lékaře určitě zvážím. Ale je pravda, že si to obvykle šetřím pro chvíle, kdy se děje něco závažnějšího, neboť můj obvodní je takový pohodář, co se rád dívá na pacienty jako na simulanty a v jeho péči se i z obyčejné rýmy může stát zánět dutin, protože Vám nic pořádného neporadí a stejně jsem nakonec lepším lékařem sama sobě, inspirovaná alternativní medicínou…
Zvažuji, že si najdu někoho jiného, ke komu budu chodit.

ivzez

@Mosoj, diagnostika a léčba přes internet
je minimálně na Nobelovu cenu za medicínu.

Bylinkové čaje by sice nikomu neměly uškodit,
ale pokud je tazatelka začne zkoušet, zbytečně oddálí
to, co už měla udělat → návštěvu lékaře.

Lucyfer

terry : Tak dělají se i obklady z rozvařené cibule, tvarohu a podobně… jinak nějaké znalosti, jak si pomoci sám, se vždycky hodí.

terry

Pomoci si sám předpokládá, že člověk ví, co mu je.

Malvína

Zajímalo by mne, kde je zmínka a údajná mystifikace o tom, že čaj neexistuje.

mosoj

Jinak můžeš ještě ostropestřec, vitamín E, lipovitan atp.