pavluš

co dělat když s vámi velká společnost pronajímající byty nekomunikuje

ahoj,prosím poradí mi někdo co dělat?od října lonského roku čekám na opravu kanalizace,ur­guju,chodím,vo­lám a nic,mám ve sklepě vodu,plísen,v domku silný zápach,odpadní voda se mi tlačí přes dřez zpět.mám 2 malé děti,
Doplňuji:
loni řekli,že se musí kopat přes veřejnou komunikaci,to asi nezvládnu sama

Nejlepší odpověď
anonym

Nezaplať jednou nájem a uvidíš,že se ozvou!

Další odpovědi
anonym

Napsat znovu (písemně a doporučeně poštou), že žádáte opravu (čeho, proč a od kdy je společnost o závadách informována) s tím, že žádáte o odstranění závad do termínu cca 8 dnů (je-li to už takto dlouho, delší termín na opravu bych společnosti nedávala) s tím, že v případě, že když do Vámi navržené lhůty nebude oprava provedena, obrátíte se na hygienika se žádostí o posouzení závadnosti používání Vašeho bytu, budete žádat zpětně o poměrnou část vrácení nájemného od doby, kdy jste prokazatelně majitele nemovitosti na závady upozornila a že případně podáte podnět k reportáži do Občanského džuda nebo Černých ovcí, aby bylo zřejmé, jak se zachází s nájemníky ve velkých společnostech. Tento podnět bych Vám v případě, že společnost nebude včas reagovat, opravdu doporučila podat.
Nedočkáte-li se nápravy ani po tomto dopise, obraťte se na hygienickou stanici, podejte stížnost na úřadě (městském nebo obecním), případně se poraďte s právníkem, jakou formu komunikace by Vám v tomto případě doporučil. Někteří majitelé reagují skutečně až v případě, že jim hrozí žaloba a ani pořádné ostudy se nelekají. To je ale až ta poslední možnost. Zatím bych zkusila „postrašit“ a doufala, že nebudu muset řešit opravu odpadu soudní cestou.
Další možnost je písemně sdělit majiteli nemovitosti, že s ohledem na délku trvání oprav si zajistím provedení opravy sama na své náklady a ty potom odečtu z nájmu za následující období.
Podívejte se ale nejdříve do nájemní smlouvy, zda v ní nemáte uvedeno ustanovení, že drobné opravy v bytě (těmi se rozumí opravy nákladově do výše cca jednoměsíčního nájmu za jeden kalendářní rok) si nejste povinna uhradit sama. Pokud tam toto ustanovení najdete, tak zřejmě u majitele nemovitosti nepochodíte. Chtělo by to potom odhad instalatéra, kolik bude tato konkrétní oprava asi stát. Pokud zákonnou částku nákladů na drobné opravy přesáhne, je povinností majitele nemovitosti se o opravu postarat. Každopádně však je chyba na straně majitele, pokud zatím ani neprověřil, o jakou závadu se jedná.
Přeji Vám, aby se záležitost co nejdříve vyřešila.

honza19hk

podej stížnost na firmu na hygienickou stanici nebo je dej k soudu.

briketka10

je to tak všude, všem na domě jak se tu říká na náměstí za hospodou dělali nové okapy a mě je neudělali, údajně proto, že jsem nebyla doma, ale mám důchod a jsem doma celý den, nechala jsem si je tedy vyrobit sama i s trubkou do sudu, ale ta na faktuře samozřejmě nebyla započtena a nechala si ji proplatit stálo to dohromady asi 400,–Kč nenechám si od nějakých techniků co mi tvrdili na jejich úřadě, že jsem nikdy nebyla doma, když dělali okapy, aby mi je taky udělali, prostě se na mě vyflákli a bylo, vůbec jsem je neslyšela, neviděla, bydlím stranou na ten dům nevidím přijeli, udělali je za hoďku,a hned odjeli a já nemám slov lepší se spolehnout na souseda co má firmu a je hodnej !! :D

anonym

Žádné práce také sama neprovádějte. Upozorněte na to, že pokud budete muset cokoliv vykonat na své vlastní náklady, tak v odpovídající výši nebude schopná hradit nájem. To se týká ale pouze Vašeho bytu, nikoliv přípojek, kanalizace atd., které k Vašemu bytu vedou.
Nejdříve bych napsala dopis, že s nadcházejícím podzimem je nutné technické závady odstranit. Pokud to nezabere, tak se obraťte na hygienu a úřad, které by Vám z titulu svých pravomocí měly být schopny účinně pomoci. Jak jsem uvedla, zvážila bych i televizi. Ta má občas zázračný účinek na poklidné majitele, které jen tak něco z jejich bohorovného rozpoložení nevyruší.