Frogman

Je možné zpětně přijít o titul?

Zřejmě jste v poslední době postřehli kauzy ohledně opisování v práci Malé a Krčála. Tituly se jim prý odebírat nebudou. Proč se titul zpětně neodebírá, když už se dnes dá spolehlivě to opisování dohledat (tehdy se to neprovádělo třeba)?

Nejlepší odpověď
xxx3

V současnosti ano, ale pouze do tří let od obhajoby.

Další odpovědi
ivzez

Někde jsem četla, že škola zpětně titul odebrat nemůže, že by
jej dotyční museli vrátit sami. Ale co je na tom pravdy, nevím.

da ny

Spíše ne.
Bakalářská nebo diplomová práce je jednou ze součástí celého VŠ studia.
Každý student se několik let lopotil (více či méně), vypracovával mnohé písemné práce, prezentace atp.(pravda, někdo si je nechává vypracovat za úplatu).
V každém semestru musel projít několika zápočtovými, písemnými a ústními zkouškami…!!!
Součástí VŠ studia je uznávaná státní zkouška z cizího jazyka.
Dále státní zkoušky z odborných předmětů.
Vypracovanou bakalářskou/di­plomovou práci pak musí obhájit.
Čili je to „jen“ zlomek několikaletého VŠ studijního snažení.
Jak jistě víte.....

V minulosti nebyla možná kontrola závěrečných prací (jako dnes).
Možná bychom se divili, kolik prací bylo téměř duplicitních s ohledem na dostupné zdroje.

CHYBOU politických stran, které navrhly své kandidáty je, že si studijní „lustraci“ neprovedly samy a včas! Nebyly by žádné „kauzy“.

Je otázkou, do jaké míry je takové „ulehčení“, podvod ze strany studenta odsouzeníhodný (mohl to být jediný prohřešek). Netvrdím, že ho schvaluji..

Nikdo neví, kolik lékařů, stavařů, učitelků. ekonomů aj. takto zakončilo svá studia...... Tehdy nebyly PC (diskety, CD a moýnost kontroly).
Kdyby odevzdané práce absolventů VŠ nebyly veřejné, nebylo by odkud opisovat.
Tomu, že si někdo zaplatí za vypracování práce se dá zabránit jen ztěží…

V několika málo posledních letech je na VŠ prováděna přísná kontrola. Věřím, že nyní i na těch soukromých (placené).
Duplicitní a z velké části opsané bakalářské/di­plomové práce neníjiž možné úspěšně odevzdat.

Tedy je to už jako mnoho povyku pro nic......