icurusL

Co dělat, když jsem na kole promáčkl auto?

Co mám dělat?
Je mi 17, srazil jsem na kole auto. Má na kapotě menší šrám a trošku to má promáčklé.
Řekl jsem mu ulici a telefonní číslo a vyfotil si můj občanský průkaz. Já jsem si zase vzal jeho číslo.
Vyfotil si i ten šrám na kapotě, ale nemá žádné důkazy (video, fotky) o tom že jsem to byl já.

Co mám dělat prosím ? Jsem úplně vystresován.

Nejlepší odpověď
Drap

Postavit se k tomu čelem. Pokud jsi pojištěn, uhradit škodu z pojistky, pokud pojištěn nejsi, uhradit škodu hotově. Udělal jsi chybu, musíš platit.

Další odpovědi
mosoj

Ale důkazů má dost. Pokud si to nerozmyslí, bude po tobě chtít zaplatit opravu.
Bohužel, nebývají to žádné malé částky.

FreeSTONE

V klidu. To se občas stane. Když ses k tomu postavil čelem a nesnažíš se tomu utíkat… nikdo po tobě nepůjde. Maximálně po tobě budou chtít nějaké peníze na opravu (=uvedení věci do původního stavu). Možná ale ani ne, páč to půjde z pánova povinného ručení.
I kdyby nějaké peníze chtěl, hádám, že nemáš trvalý příjem. Peníze mu můžeš dávat třeba po troškách. A jestli jsi před ním neutíkal ani nic takového… třeba se s ním můžeš domluvit, že to ani nebude říkat tvým rodičům (když nebudeš chtít)…

Rokio

Přiznat se na městské policii. Neměj strach. Tento čin byl jasně neúmyslný a nejedná se o velkou škodu, takže je vysoce pravděpodobné, že se bude jednat o přestupek. V takovém případě zaplatíš jenom pokutu a žádný zápis do rejstříku trestů nebude.

tforro

A proto je dobré mít pojistku na blbost. Stojí to sotva pár stokorun ročně (já ji mám zdarma k pojištění domáctnosti) a když už se něco semele, tak se nemusím stresovat.

Kryšpín

Záleží zdali má plechovku jako modlu, nebo spotřební materiál, může to být za osm táců, za pet stovek, nebo grátis