Avatar uživatele
icurusL

Co dělat, když jsem na kole promáčkl auto?

Co mám dělat?
Je mi 17, srazil jsem na kole auto. Má na kapotě menší šrám a trošku to má promáčklé.
Řekl jsem mu ulici a telefonní číslo a vyfotil si můj občanský průkaz. Já jsem si zase vzal jeho číslo.
Vyfotil si i ten šrám na kapotě, ale nemá žádné důkazy (video, fotky) o tom že jsem to byl já.

Co mám dělat prosím ? Jsem úplně vystresován.

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2814 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Postavit se k tomu čelem. Pokud jsi pojištěn, uhradit škodu z pojistky, pokud pojištěn nejsi, uhradit škodu hotově. Udělal jsi chybu, musíš platit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Ale důkazů má dost. Pokud si to nerozmyslí, bude po tobě chtít zaplatit opravu.
Bohužel, nebývají to žádné malé částky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
FreeSTONE

V klidu. To se občas stane. Když ses k tomu postavil čelem a nesnažíš se tomu utíkat… nikdo po tobě nepůjde. Maximálně po tobě budou chtít nějaké peníze na opravu (=uvedení věci do původního stavu). Možná ale ani ne, páč to půjde z pánova povinného ručení.
I kdyby nějaké peníze chtěl, hádám, že nemáš trvalý příjem. Peníze mu můžeš dávat třeba po troškách. A jestli jsi před ním neutíkal ani nic takového… třeba se s ním můžeš domluvit, že to ani nebude říkat tvým rodičům (když nebudeš chtít)…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Přiznat se na městské policii. Neměj strach. Tento čin byl jasně neúmyslný a nejedná se o velkou škodu, takže je vysoce pravděpodobné, že se bude jednat o přestupek. V takovém případě zaplatíš jenom pokutu a žádný zápis do rejstříku trestů nebude.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tforro

A proto je dobré mít pojistku na blbost. Stojí to sotva pár stokorun ročně (já ji mám zdarma k pojištění domáctnosti) a když už se něco semele, tak se nemusím stresovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Záleží zdali má plechovku jako modlu, nebo spotřební materiál, může to být za osm táců, za pet stovek, nebo grátis

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek