Pokročilý

Co dělat, když jsem na kole promáčkl auto?

Co mám dělat?
Je mi 17, srazil jsem na kole auto. Má na kapotě menší šrám a trošku to má promáčklé.
Řekl jsem mu ulici a telefonní číslo a vyfotil si můj občanský průkaz. Já jsem si zase vzal jeho číslo.
Vyfotil si i ten šrám na kapotě, ale nemá žádné důkazy (video, fotky) o tom že jsem to byl já.

Co mám dělat prosím ? Jsem úplně vystresován.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Postavit se k tomu čelem. Pokud jsi pojištěn, uhradit škodu z pojistky, pokud pojištěn nejsi, uhradit škodu hotově. Udělal jsi chybu, musíš platit.

Další odpovědi:

Zlatý

Ale důkazů má dost. Pokud si to nerozmyslí, bude po tobě chtít zaplatit opravu.
Bohužel, nebývají to žádné malé částky.

V klidu. To se občas stane. Když ses k tomu postavil čelem a nesnažíš se tomu utíkat... nikdo po tobě nepůjde. Maximálně po tobě budou chtít nějaké peníze na opravu (=uvedení věci do původního stavu). Možná ale ani ne, páč to půjde z pánova povinného ručení.
I kdyby nějaké peníze chtěl, hádám, že nemáš trvalý příjem. Peníze mu můžeš dávat třeba po troškách. A jestli jsi před ním neutíkal ani nic takového... třeba se s ním můžeš domluvit, že to ani nebude říkat tvým rodičům (když nebudeš chtít)...

Stříbrný

Přiznat se na městské policii. Neměj strach. Tento čin byl jasně neúmyslný a nejedná se o velkou škodu, takže je vysoce pravděpodobné, že se bude jednat o přestupek. V takovém případě zaplatíš jenom pokutu a žádný zápis do rejstříku trestů nebude.

Bronzový

Ty woe,to jsou odpovědí.Opravud jsou tu znalci!!!
poškození auta půjde z povinného ručení?jak jste na takovou pitchovinz freeStone přišel? Z jakého PR od toho auta? Z toho by šla škoda na JK pokud by ji řidič toho auta způsobil.Pokud myslíš z PR Tazatele tak JK pov NEMAJÍ, max z pojistky na blbost rodičů či tazatele!!!
Rokio-přiznat se strážníkům PM ? další volovina proč ,oni jsou způsobilí vyšetřeovat DN?Nespletl jsi se nechtěl jsi napsat přiznat se rodičům?
Tazateli-píšeš že si ofotil tvůj OP a to není důkaz že jsi to ty?Jednej jako chlap, jak píše Drap nebo Mosoj, přiznal jsi se majiteli-řidiči auta,má tvoje data tak Ti nic nezbývá-doma kápnout "božskou" a čekat až se dostaví nebo se jinak ozve o náhradu škody!!Jinak-daná škoda může být malá ale taky velká nenapsal jsi jaké to bylo auto a hlavně odhadem stáří a stav auta.Já na svém bych takovou banalitu neřešil,nebo bych tě nechal zaplatit namíchání spreje v mém odstínu (cca500kč) ale stát se to jinému na jiném autě? mohlo by to (neviděl jsem ono poškození) stát i víc jak 20 000kč!!!

Bronzový

A proto je dobré mít pojistku na blbost. Stojí to sotva pár stokorun ročně (já ji mám zdarma k pojištění domáctnosti) a když už se něco semele, tak se nemusím stresovat.

Bronzový

Záleží zdali má plechovku jako modlu, nebo spotřební materiál, může to být za osm táců, za pet stovek, nebo grátis

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2641
Zlatý ivzez 1536
Zlatý standa 1256
Zlatý mosoj 726
Zlatý led 666
Zlatý gecco 534
Zlatý JájsemRaibek 518
Zlatý marci1 512
Zlatý Kepler 500
Zlatý annas 462

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.