Co dělat, když malou bolí ouško?

Nejlepší odpověď
dudu

Pokud v naší rodině někomu bobely uši, pak téměř vždy pomohlo citlivé nahřátí soluxem.
A ještě jedna účinná rada od sestry na ušním, a sice jak se zbavit zalehlých uší. Vždy mě pomohlo napařit si nohy a následně nahřát uši soluxem, poté zacpat nos prsty a silněji vydechnout. Měl jsem důrazně zakázáno se o tom zmínit před lékařem, ale fakt to spolehlivě funguje, avšak prosím provádět velmi opatrně!

Další odpovědi
quentos

nejde-li o rovnou o zánět středního ucha, pak na ošetření uší existuje výborný přírodní přípravek Audiron od firmy Energy

annas

Souhlasím s Quentosem, že nejlepší přípravek proti bolestem uší je Audiron od fy Energy. Znám z vlastních zkušeností.

anetadela1

Pro KIJIR: Nemyslím, že by to byla pravda. Já trpěla na záněty uší, když jsem byla malá, 3× do roka. Pokaždé mi to prasklo samo a problém s ušima teda nemám.

Jinak zajděte na ušní, tam vám dá doktorka antibiotika, jestli je to zánět. Dcera ho měla před 14ti dny.

panenka

zde vám posílám odkazy
www.panadolba­by.cz/bolest-ucha.html
www..malypaci­ent.cz/novinky­.html
nebo si také dejte do vyhledávače bolesti uší u dětí kde máte pomoc a i spoustu odpovědí na tohle téma

KIJIR

Dobrý večer,tak s tím máme bohaté zkušenosti.Náš malý na to trpěl přes dva roky.Pomůže jedině lék na bolest pro děti a jt na ušní pohotovost.Protože když necháte ouško samo prasknout,tak to nadělá daleko větší škody než když jim to doktor píchne.Prý potom zůstávají větší jizvyčky,které potom zhoršují sluch.Takže bych doporučila jet k lékaři…ať tedy vše dobře dopadne!!!A malá moc netrpí…

Pro anetadela1:Jen k tomu,tak můj syn na to trpěl ještě loni a to tak že zánět středního ucha měl třeba 3krát za měsíc.Nejdříve jedno ucho za dva dny druhé a potom za týden třeba zase znovu.Trhali mu kvůli tomu nosní mandle a dávali dvakrát drenáže do obou uší.Věřte mi vím o čem mluvím…

Nuk nuk

V první řadě navštivte lékaře. Dámy mají sice pravdu, že i zánět středního ucha může odeznít (prasknout) sám a je to tak lepší, než propichování. Nicméně, zánět stř. ucha není legrace a je lepší, když dítě zkontroluje lékař.

Michal

Jít k lékaři!

Zdroj: rozum

Klarisa

Když mě bolelo ucho- jsem byla malá,kápli mi tam trochu teplého mléka a on mi ten zánět praskl a vytekla mi krev z ucha a tím se mi ulevilo.Potom jsem šla k lékaři samozřejmě.

jitex

Moje maminka utrhla lístek netřesku,vytlačila z něho šťávu a kápla mě kapku do bolavého ucha a za chvíli bylo po bolesti.

pimpinella

prý topinku. To je nejlepší

tommisa

My používáme silikonové tvarovatelné špunty do uší od firmy Macks.
Ucho to perfektně zatěsní, není nic lepšího. kupujeme je na stránkach www.komasport.cz

miškab

Ja je synovi dávám vždy když jdeme k vodě nebo do aquaparku. Macks špunty mohu jen doporučit.