Deli

Vysoká horečka u malého dítěte bez zjevného důvodu… nemáte vlastní zkušenost?

Tak jsme měli další veselou noc, naše skoro tříletá dcerka dostala horečku, v noci se jí vyšplhala až na děsivých 40,7. Dokázali jsme to srazit i v domácích podmínkách, máme už zkušenosti, má tohle od miminka tak jednou za dva měsíce. Horečka trvá 2–3 dny, většinou tedy spíš v noci. Jen málokdy se najde důvod, proč by ji měla mít. Někdy je to rýma, párkrát z krevních testů vyšla viróza, většinou však nenajdou lékaři nic a jen bezmocně kroutí hlavou.
Nemáte někdo obdobnou zkušenost? I teď je dcerka pouze pobledlá a unavenější, krom nočních horeček jí není nic, od rána je bez teploty, v noci opět čekám vysoké horečky, už ten průběh znám.
Děkuji.
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi.
K lékaři samozřejmě chodíme, už jsme to konzultovali s pediatrem i ve FN v Plzni, občas se při horečce CRP zvedne, to je pak léčba jasná, jindy je třeba jen na hranici normy a po třech dnech je dítě zcela zdravé…
Objevuje se jí to tak 1× za dva-tři měsíce, testů nám dělali, i jakési dětské komplexní a vše vychází jako úplně zdravé dítě…
Hezký večer všem a zdravé dětičky 🙂

Nejlepší odpověď
mosoj

Bez hodnot CRP a krevní sedimentace nelze ani spekulovat, ale od toho jsou lékaři. Pokud by měla vysoké CRP patří jí antibiotika !!!
Pořádný obvoďák má dnes již na stole v ordinaci přistroj na určení CRP z kapilární krve ( píchnutí do prstu) a výsledek má během 5 min.
Doplňuji:
V tom případě jde o imunitní záležitost. Doporučuji dr. Vachovou na imunologi a a alergologii FN Plzeň. Také k ní chodím. Mně ale nedokáže pomoci, přesto mně kontroluje a pokud zjistí odchylky v imunoglobulinech tak léčí.

Další odpovědi
hanulka11

Deli je divné, že to má již od miminka a nic se nezjistilo. Horečka u dětí vylítne rychle a málokdy zas tak rychle klesne. Já bych si zajela na testy někam jinam ,aby udělali pořádné rozbory krve.Třeba do nejbližšího většího města ,nikde tě neodmítnou a zašla do laboratoře a požádala o odběry.
Já takto byla na krevních testech 2× pokaždé jinde – výsledky se rozcházely, tak jsem jela na Karlák do Prahy a tam mi udělaly takové rozbory , že jsem žasla a příčina se našla. Nespokoj se s tím, že u vás nic nenašli. Nějaké infekce tam bude ,tím tě nehci strašit, ale prostě horečka signalizuje , že se v těle něco děje, vždyť to znáš jsi zkušená mamina.Udělej to ještě než se ti narodí malé , pak budeš mít víc jiných starostí .

anonym

Deli, nechci Tě strašit, ale ty teploty svou příčinu určitě mají.
Moje děti mívaly problém s oušky. U dětí to většinou začíná vysokou teplotou a teprve za pár hodin se ukáže příčina. Teplota dětem většinou „vyletí“ a dokáže postrašit. Nejlépe fungovaly zábaly. Také se párkrát stalo, že jsem si nebyla vůbec jistá, proč děti tak vysokou teplotu měly. Nejčastěji to ale bývaly zuby a potom záněty středního ucha.

Sůwa

Můj syn tohle míval a trpí na to i vnouček. Náhle zvýšená teplota ( pro dospělého nepředstavitelná ) a po zchlazení rychlý pokles. Dávali jsme zábaly – namočený ručník od kolínek do podpaží na to igelit a osušku + deku. Nemělo to žádný zjistitelný důvod, tak se hned neplaš, ale prokonzultuj to s doktorkou.☼

Nikkol

Náš malej to míval taky. Probíhalo to úplně stejně. Doktorka zpočátku říkala, že je to šestá nemoc, ale pak jsem tak s ním už ani nechodila, protože jak to rychle přišlo, tak to rychle odeznělo. Teď je mu sedm a už to pár let neměl.

Paja30

Máme roční dceru a zatím měla horečku 2× – a vždy to něco znamenalo. Poprvé to byla reakce na očko a podruhé zánět nosohltanu. U obojího při teplotě nad 38´zabral skvěle Nurofen. Dávám sirup, dcerka ho v klidu spolkne, jednoduše se dávkuje.

lenulka30

nám tedy na horečku vždy dobře zabírá nurofen – sirup má super dávkování a čípky fungují ale taky super