Angi-Shy

Co dělat, když jsem objevila web stránku hackerů, kteří veřejně sdílí přihlašovací údaje a hesla jiných na svém webu?

Po dlouhé době jsem šla na muj bývalý email a zjistila jsem že před pár dny mi tam něco poslal asi 10 zpráv, všechny měli nadpis v překladu třeba „spinavej pervertáku“, „perverzáku“, „dávám ti jednu šanci“, „radši bys mi měla zaplatit“, „infikoval jsem ti pc“, „hacknul jsem te“ a za všemi nadpisy bylo přidané mé heslo… naštěstí je to heslo starý jak metuzalem a jestli je někde po internetu spojeno s tímto starým emailem, pak mi je to velice jedno, tak jsem mu jen odepsala k čemuže to heslo má jako být.
I tak jsem ale na google napsala jméno starého emailu a hesla a vyhledalo mi to tuto stránku: https://lolzte­am.net
nevím přesně o co se tam jedná, ale našlo mi to přímo jedno téma kde byl výpis stovek lidí a jejich hesel a her které hrají, převážně sims. Přemýšlím jestli nejsem třeba mým starým mailem a heslem registrovaná právě na nějaké sims stránce a jestli to ten hacker nezjistil právě odtud…

Každopádně se mi hnusí že jsem našla na této stránce takovéhle téma a zajímá mě jestli se s tím dá něco dělat jelikož mi přijde že celá ta stránka je určená pro trolly a hackery a je to dost děsivý tam vidět napsanou i sebe i když se jedná o strarý mail i heslo :/

Nejlepší odpověď
FlAsh_7

Jestli s tím máš VELKÝ problém, tak se obrať na policii.

Další odpovědi
anonym

nastavujte na internetu své přihlašování ke klíčovým službám vždy tak aby jste byla proti triviálním metodám sběru přihlašovacích údajů imunní, tedy vždy používat dvoufázové ověření (2 pass authentification) všude kde to jde, a kde to nejde vždy použít silné heslo které se nedá dohledat ve slovníku (když si někdo nastaví jednoduché heslo stylem jméno dcery a rok narození bez druhé fáze ověření třeba smskou tak si prostě o tohle koleduje)

hlásit to policii můžete ale nebude to mít žádný smysl. Protože tyto databáze se ve skutečnosti prodávají na darknetu (domény *.onion) u kterých ani není možné vystopovat provozovatele, takže to tím stejně nezastavíte ani neomezíte. Řešením je chovat se sama za sebe zodpovědněji, používat silná hesla, více fází ověření a čas od času hesla změnit … policie je na tyhle hromadné krádeže identit uživatelů, kteří na tohle kašlou krátká tak jako tak a vůbec nic s tím nenadělá.

led

To je presne to, čo chceli. Jeden zo spôsobov prieniku „za zavreté dvere“ je vyprovokovať protivníka, aby tie dvere sám otvoril. Koľko ráz bolo upozorňované, „kozliatočka, neotvárajte cudzím dvere, môže to byť vlk“ až po „prekonajte svoju zvedavosť a neotvárajte nevyžiadanú poštu“

Kryšpín

Co se dá dělat pravidelně měnit hesla, Policie má jiné daleko větší řešení jiných problémů