Dominik 720

Co dělá záchranná služba při opuštěném bytu, který nejde zamknout? Kdo ho zajišťuje? Popř. mají právo vykopnout dveře?

Pokud majitel bytu je doma sám. Odvezou ho v bezvědomí. Žije sám. Kdo zajišťuje byt ? Co když musí okamžitě do nemocnice. To zaklepou na sousedy ? Počkají na Policii ČR ? Co když jsou za zamčenými dveřmi ? Mohou je vykopnout ?

To jsem viděl ve zprávách že pečetí byt ale:

  1. Kdo byt pohlídá než přijede policie ?
  2. Co když pečeť někdo poruší ? Co mu za to hrozí ?
  3. Majitel bytu nemusí informovat policii že pečeť po hospitalizaci strhnul ? Popřípadě rodinní příslušníci ?

Nejlepší odpověď
annas

Když nejsou zamknuté dveře, není třeba je vykopnout.

Sousedka naproti mého bydlšitě. Muž na ni zvonil, odešel, vrátil se, několikrát, neotevřela.dotyčný jí chodil nakupovat a jinak pomáhat. Zašel pro hasiče, ti zavolali policii a záchrannou službu.

Domovní dveře nevykopli,. odemkl je zámečník, lékaři kosntatovali smrt, i, zavolali pohřební službu atd. Policie dům uzamkla a zapečetila.

Myslím sil, že tak tfunguje, i když jde o nemocného člověka, samozřejmě bez pohřebního vozu.

Pokud žije někdo sám a upadne do bezvědomí, záleží na tom, zda si někde všimne, že dotyčnou či dotyčného delší dobu neviděl.

Vím o známého hasiče, že museli vlézt do bytu oknem, samozřejmě za asistence policie Okno bylo přístupnější než dveře, které by zničili. Žena se utopila ve vaně,. Sousedé nahlásili policii, že ji už dlouho neviděli a že se z bytu šíří strašný zápach. .

Pokud by bylo třeba i dveře vykopnout, zde rozbité okno, musí se vše zajistit, aby se do bytu nikdo nevloupal .

Další odpovědi
Drap

V případech ohrožení života mohou vykopnout dveře. Pokud nejde byt zamknout, zajišťuje jej Policie úřední pečetí.