Kric.ouwner

Co chybí k tomu aby zde začala anarchie ???

Situace se u nás stále jen zhoršuje , bohatší bohatnou a normální a chudší chudnou , a už jsem slyšel mnohokrát v poslední době že by někdo udělal toto či tamto , očividně naši hnědočeši už šly první a anarchii si nastolili , ale co teď zbytek , myslíte že je systém natolik propracovaný že nedovolí anarchii nebo to tak brzy skončí , protože řekně me si upřímně tímto jak se to vede dnes to nedotáhneme nikam jinam než k válkám a anarchii ( né jen čr ale všechny pseudo demokratický státy ) ???

Nejlepší odpověď
tom004

Dobré ráno. Neřekl bych,že se zhoršuje. Jenom se začínají častěji „otevírat skříně“ a „kostlivci“ v nich ukrytí se dostávají na denní světlo. Možná je to i tím,že skříně začínají být přeplněné. Jde jen o to,jak rychle je dokážeme vyčistit. Takže to nevidím zas tak černě. Za okamžik jsou krajské volby. Se změnami se dá začít i tam a nevolit ty tři „osvědčené kádry“ (myslím strany).

Další odpovědi
anonym

Jeden nespokojený člověk, který se rozhodne s tím nepořádkem tady něco dělat. To je ten článek, který k tomu chybí.

Je ovšem otázka, co rozumíte pojmem anarchie. Spíš bych očekávala něco jako revoluci, veřejné nepokoje, nebo defenestraci.
V soudnictví se „údajně“ už něco děje zásahem třicetiletých soudců do záležitostí práva. Možná je i toto svých způsobem anarchie, protože přestali (alespoň někteří) soudci respektovat zaběhnuté praktiky.
Zarážející je i to, že v ČR platí jiné životní podmínky pro menšinu a jiné pro většinu. I toto časem nesporně vyvolá více než jen „nespokojenost“ obyvatel. Že by potom nastala anarchie?
Vyřešit tuto situaci volbami? A proč si myslíte, že volební zákon řeší hlasování tzv. přepočítáváním? Uvědomte si, že i toto je svým způsobem výhoda pro silné strany. A nevěřte tomu, že právě ty silné strany budou mít u voleb málo hlasů. Je hodně lidí závislých na své stranické příslušnosti, takže hlasů bude zase dost. Nové strany? To si ze mne snad Tom004 střílí. To tím mám myslet něco jako Top 09? No, to je tedy morální posila pro naše prohnilé politické vedení.

Robert_PM

Naopak, co zde přebývá: Fungující represivní složky:-).

Sůwa

Sociální nerovnost je podobná na celém světě. U nás se situace zdánlivě zhoršuje, protože se blíží volby a jak správně napsal Tom004 strany si navzájem vytahují „kostlivce“ ze skříní, aby získaly lepší pozici. Anarchie by nic nevyřešila.

arygnoc

anarchia už je.
na nastolenie poriadku je potrebný JEDEN človek, VLÁDCA, ktorý postaví do laty nielen večne sa hádajúcich politikov, ale i národ(y) neschopný sa im postaviť.
Ale to príde. A zasa bude pár miliónov (desiatok, stoviek, alebo tentokrát miliardy?) mŕtvych.