Avatar uživatele
zjentek

Co bývá příčinou podobného chování wifi sítě, které odpovídá popisu v podotázce?

Síť vysílá a po připojení koncového zařízení ohlásí „bez připojení k internetu. Čili přestože máme zabezpečenou síť uloženu v zařízeních včetně přístupového hesla a připojíme se na ni, po připojení zobrazí ikonku "bez internetu“.


Prosím… Opravdu nikdo neví? Detaily v diskuzi.

Zajímavá 0 před 1154 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Síť není připojená k internetu.
Je to velmi časté po připojení k síti v autobusech, vlacích, tramvajích, obchodech a pod.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Nassin

To mi také občas dělá. Důvod neznám. Ale po ručním zapnutí wi-fi opět připojení naskočí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

… wifina nechytá, nebo má výpadek internetu … chytneš sice signál wifiny, ale ten je „prázdný“ … proč tomu tak je, ale nevím … je tolik věcí mezi nebem a zemí … (například lustr) …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
zjentek

McMercurion: skutečně nevíš, jaké mohou být důvody „nebo má výpadek internetu“? jde o to, že internet do routeru teče, což potvrzuje jeho přenos do zařízení po kabelu – třeba TV tam šlape. Ale wifi routeru jen „bez připojení k internetu“ a to jak 2,4GHz, tak 5GHz. A takto se router chopá i po jeho restartu. Nerozumím tomu. Ještě bych mohl router resetovat, ale tam se bojím, abych nerozhodil nastavení a vše tím nezhoršil. Na router jede internet a dva settopboxy, nevím, co vše rozhodím resetem a pak zase volat na operátora… );

před 1154 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… to fakt nevím, já si dycky zanadávám, vono to po chvilce naskočí, to už se člověk spíš pochopí ženský myšlení, než chování datového toku …

před 1154 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Případný reset zařízení ti může poradit helpdesk operátora/pro­videra, protože oni vědí, jestli se resetem zařízení může něco pokazit nebo ne (záleží, jestli je zařízení nějak nakonfigurováno – např. wifi router – anebo funguje v defaultním stavu), takže konzultuj s nimi, ale vůbec nic nezkazíš obyčejným restartováním zařízení, tzn., odpoj od šťávy, nechej třeba 20 sekund vypnuté, zase zapni a počkej, až zařízení nastartuje. To řeší odhadem třeba 30% poruch – přesně jako v seriálu IT Crowd: „Haló, ajtý… A zkoušela jste to vypnout a zase zapnout?“

před 1154 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

@hlada: A má síť nějaký důvod nebýt připojená k internetu? Totiž jde o síť vysílanou z routeru, který JE řádně připojen k internetu a ten „po drátu“ patřičně funguje!

před 1154 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hlada

Nevím. Myslím, že vysílač WiFi v jedné krabici s routerem nemá možnost vysílat nic jiného, než internet, jistý si tím ale nejsem. Moc routerů neznám.

před 1154 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Nassin, jak „po ručním zapnutí wifi“. Mně síť nedává internet už tři dny a to se na ni připojuji vždy ručně, ne automaticky. (;

před 1154 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Podle mně některé AP/routery jsou pěkně na … Mám router který si po WiFi přestal povídat s jedním počítačem (dočasně, připojit na WiFi šlo, ale data neprošla) – vše ostatní jelo, ostatní zařízení připojené přes WiFi v pohodě, tento počítač připojení po drátě v pohodě, tento počítač připojený k jinému AP v pohodě. Po pár dnech se to spravilo. Druhý počítač mi to začal dělat po pár dnech to samé a toho už to nepřešlo. Řešeno i s podporou výrobce, jejich doporučení po několika vyměněných mailech bylo reklamovat.

před 1154 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Nassin

Já mám automatické připojení a pokud je signál, připojí mne to. Můžeš zkusit data z mobilu, jestli ti to fachčí?

před 1154 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet