zjentek

Co bývá příčinou podobného chování wifi sítě, které odpovídá popisu v podotázce?

Síť vysílá a po připojení koncového zařízení ohlásí „bez připojení k internetu. Čili přestože máme zabezpečenou síť uloženu v zařízeních včetně přístupového hesla a připojíme se na ni, po připojení zobrazí ikonku "bez internetu“.

Prosím… Opravdu nikdo neví? Detaily v diskuzi.

Nejlepší odpověď
Hlada

Síť není připojená k internetu.
Je to velmi časté po připojení k síti v autobusech, vlacích, tramvajích, obchodech a pod.

Další odpovědi
Nassin

To mi také občas dělá. Důvod neznám. Ale po ručním zapnutí wi-fi opět připojení naskočí.

Mc Merkurion

… wifina nechytá, nebo má výpadek internetu … chytneš sice signál wifiny, ale ten je „prázdný“ … proč tomu tak je, ale nevím … je tolik věcí mezi nebem a zemí … (například lustr) …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

McMercurion: skutečně nevíš, jaké mohou být důvody „nebo má výpadek internetu“? jde o to, že internet do routeru teče, což potvrzuje jeho přenos do zařízení po kabelu – třeba TV tam šlape. Ale wifi routeru jen „bez připojení k internetu“ a to jak 2,4GHz, tak 5GHz. A takto se router chopá i po jeho restartu. Nerozumím tomu. Ještě bych mohl router resetovat, ale tam se bojím, abych nerozhodil nastavení a vše tím nezhoršil. Na router jede internet a dva settopboxy, nevím, co vše rozhodím resetem a pak zase volat na operátora… );

Mc Merkurion

… to fakt nevím, já si dycky zanadávám, vono to po chvilce naskočí, to už se člověk spíš pochopí ženský myšlení, než chování datového toku …

cochee

Případný reset zařízení ti může poradit helpdesk operátora/pro­videra, protože oni vědí, jestli se resetem zařízení může něco pokazit nebo ne (záleží, jestli je zařízení nějak nakonfigurováno – např. wifi router – anebo funguje v defaultním stavu), takže konzultuj s nimi, ale vůbec nic nezkazíš obyčejným restartováním zařízení, tzn., odpoj od šťávy, nechej třeba 20 sekund vypnuté, zase zapni a počkej, až zařízení nastartuje. To řeší odhadem třeba 30% poruch – přesně jako v seriálu IT Crowd: „Haló, ajtý… A zkoušela jste to vypnout a zase zapnout?“

zjentek

@hlada: A má síť nějaký důvod nebýt připojená k internetu? Totiž jde o síť vysílanou z routeru, který JE řádně připojen k internetu a ten „po drátu“ patřičně funguje!

Hlada

Nevím. Myslím, že vysílač WiFi v jedné krabici s routerem nemá možnost vysílat nic jiného, než internet, jistý si tím ale nejsem. Moc routerů neznám.

zjentek

Nassin, jak „po ručním zapnutí wifi“. Mně síť nedává internet už tři dny a to se na ni připojuji vždy ručně, ne automaticky. (;

Dochy

Podle mně některé AP/routery jsou pěkně na … Mám router který si po WiFi přestal povídat s jedním počítačem (dočasně, připojit na WiFi šlo, ale data neprošla) – vše ostatní jelo, ostatní zařízení připojené přes WiFi v pohodě, tento počítač připojení po drátě v pohodě, tento počítač připojený k jinému AP v pohodě. Po pár dnech se to spravilo. Druhý počítač mi to začal dělat po pár dnech to samé a toho už to nepřešlo. Řešeno i s podporou výrobce, jejich doporučení po několika vyměněných mailech bylo reklamovat.

Nassin

Já mám automatické připojení a pokud je signál, připojí mne to. Můžeš zkusit data z mobilu, jestli ti to fachčí?