autacek

Co byste řekli, že přináší růže dle Cermatu?

Odpovědi
replicator

Já znám přísloví „trpělivost růže přináší“.
Cermat už ani neví jak ty lidi eliminovat :D.
Přisloví se samozřejmě nehodí do dnešní doby, někdy je lepší být netrpělivý a raději něco vzdát…

ivzez

Jestli té „kauze“ správně rozumím, trval Cermat
na správné odpovědi »trpělivost«. Zmatek do toho vnesl
mininistr školství v demisi, který chce uznat i »čas«.

ivzez

S názory, že Cermat už neví, jak ty lidi eliminovat,
nebo že se přísloví samozřejmě nehodí do dnešní doby,
nesouhlasím.

Maturitní testy jsou čím dál lehčí,
a přísloví mají co říci i dnes.

replicator

S tou eliminací jsem nemyslel obtížnost, ale nesmyslnost daných otázek.
Třeba pro vědce, který dělá ve třech oborech je snad úplně zbytečné mu ještě přidávat češtinu. Vzdělaní lidé jsou nejvíce času sami a měsíce s nikým nemluví, jak mohou potom znát různé nářečí a podobné komunikační tvary?
Nakonec vzdělaní budou bez maturity a ti aspoň trochu sociální to dostanou zadarmo bez jakékoliv snahy.

Ta trpělivost se mně moc nehodí do dnešní doby, když bude člověk příliš trpělivý může ztratit roky života bez výsledku, proto je lepší si na nic nehrát a vzdát to (myšleno ve složitějších oborech).
Navíc je doba ještě tak uspěchaná na úkor kvality, že se mi zdá, že netrpělivý člověk z toho vytěží více než člověk trpělivý.