GabrielaJ

Co byste doporučili na uporny kasel?

Uz mam asi tyden takovy uporny kasel neni suchy ale vlhký . Musím vyplivovat takove zelene hleny je to dost nechutne co byste mi doporucili? Stoptusin vubec nepomaha.

Odpovědi
gecco

Buď ráda, že není suchý…
😉
Na sliznici dýchacích cest se ti tvoří hlen a dokud je vlhký, vykašláváš jej (Stoptussin slouží jednak k utlumení dráždění a jednak ke zvlhčení přiliš hustého hlenu – právě proto, abys jej mohla vykašlat).
Máš takový kašel už týden?? – běž zejtra k doktorovi, taky to může znamenat zánět dýchacích cest, takže by bylo vhodné, aby tvůj stav posoudil lékař!!
Doplňuji:
Dejavu – právě doktor na základě laboratorního rozboru spůta určí, zda je nebo není potřeba nasadit antibiotika…
😉

marci1

Na vlhký kašel je dobrý BROMHEXIN. Pokud by kašel přetrvával delší dobu, navštiv lékaře. Doporučí Ti další léčbu.

dejavu

Doktor ti nedoporučí nic s tím, že tento hlen právě odlučuje bacily z plic a máš si odkašlat, co je potřeba.

ahold

Stoptusin přes den a na noc ACC long.
Stoptusin pomáhá tak jak popisuješ – uvolňuje hlen a napomáhá vykašlávání.
Na noc ACC. Zklidní a vyspíš se.