Banán94

Co by se stalo, kdyby ČR odešla z EU?

Nejlepší odpověď
Drap

To doposud ještě nikdo přesně neví. V každém případě by to zamíchalo s ekonomikou, s mezinárodními vztahy a odráželo by se to téměř ve všech částech života.

Další odpovědi
zjentek

To záleží, jak se to vezme. Z pohledu univerza (veškerenstva)- nic.

Cenobita

Nejspíš bychom přišli o některé politické výhody (možnost volného pohybu osob), možná by jsme byli v ekonomické nevýhodě, tedy by docházelo ke zdražování, život by byl nákladnější. nedostávali bychom evropské dotace a nemuseli odvádět peníze do evropských fondů.

Výhodo by bylo, že bychom se nemuseli podřizovat evropské legislativě a mohli bych třeba zvýšit mýtné poplatky za tranzit skrz ČR.