LejdyTerr

Co by mi pomohlo na extrémní popraskání kůže?

Trpím ekzémem, ale většinou je to v klidu, problém je, že v práci pracuji s kartonem, dřevotřískou, je tam prach a piliny a mě během jednoho popraská kůže na prstech do masa. Neznáte někdo radu? Používám na to kortikoidní masti, konopnou vazelínu, zkusila jsem Indulonu, Niveu a jiné krémy a stejně mi to zase popraská
Doplňuji:
Mám právě kupovanou vazelínu z konopí, ale kolem konopí to nejspíše jenom prošlo:-/. Čistě teoreticky, jak se taková domácí mast dělá? 🙂

Nejlepší odpověď
badisko

Ja bych vedel ..ale rozhodne vas nechci nabadat k porusovani zakona jen je to osobni postreh …mam kamarada ktery ve svych 26 letech ruce 60 leteho muze …dlouho chodil po doktorech a moc se mu to nelepsilo az prisel na mast z konopi ta mu pomohla velice …podotykam ze ta mast nebyla z obchodu ponevadz ty kupovane masti nevidely konopi ani z daleka .....
Doplňuji:
http://www.bushka­.cz/ganjaweb/mas­t.html podivej se tady

Další odpovědi
Andělé

Nejvhodněji Vám poradí na kožním.
Mívám často hodně suché ruce,někdy až lehčí vyrážku a skvěle mi pomůže krém od Neutrogeny :http://www.jnjcz­.cz/text-consumer-neutrogena.html
Je to skutečně vynikající norská receptura,používám ji léta a nedám na ni dopustit.
Vyzkoušejte i tento čaj Rooibos: http://e-caje.aspone.cz/bla­hodarne_ucinky_ca­je_rooibos.html
je to hotový zázrak,je skoro na všechny neduhy,na vyrážky rovněž. Neobsahuje kofein a můžete ho pít kdykoliv.
🙂

huxa

ano, konopné masti nefungují, až na ty domácí výroby.
Vím přesně, jak se dělá tinktura-vezmi konopí (s co nejvíce THC) a dej je vyluhovat, mezitím si klidně můžeš vyhulovat šišky, které zde nemusí být a můžeš je tak spotřebovat. Luhuj ho v troše alkoholu (alpa, ale pálenka voní líp, můžeš ji také použít). Alkohol ti ale bude kůži vysušovat a proto si to žádá něco, co ti to bude také Provlhčovat (můžeš si vyrobit krém tím, že do tinktury přidáš niveu či indulonu (je levnější než nivea).

Zkus používat rukavice

ReHu

Možná potřebuješ vyživit pokožku víc do hloubky.
Nepíšeš, jak často a jak dlouho tu kterou mast používáš.

hanulka11

mMslím, že by ses měla zaměřit na jednu mast a nestřídat to – jen po vytrvalém používání ti to může pomoci ,sama mám dobré zkušenosti s konopnou vazelínou je fakt dobrá a pomáhá – chce to ale mazat několikrát denně a v práci používej ochranné rukavice.
Doplňuji:
také používám doma dělanou konopnou mast a to je sakra rozdíl ,ale je problém ji sehnat

hanulka11

podívej se zde
.konopijakolek­.cz/jak-zpracovat-konopi-na-lek/vyroba-konopne-masticky