Co byste dělali, kdyby k Vám před okno nebo k balkonu najednou přilítl dron s kamerou?

😁

Nejlepší odpověď
Kepler

Podle okolností. Buď na něj hodím kus mokrého hadru (má větší dolet než suchý) nebo na něj použiju zakňaktel, případně tyčovou zbraň.

Další odpovědi
JáJsemKarel!

Vztyčil bych svůj prostředníček…
A poté ho rozsekal světelným mečem!

hapiky

Nejlepší je na něj vystrčit zadek. To by ho mělo zmást.

mzm

Asi jako Kepler. Vhodně mířený kus něčeho jiného by taky mohl pomoci. A kdyby byl neodbytný, tak nastartuju svou kilovou quadcopteru (co není dron) a z oblohy ho „sestřelím“. 😁

zjentek

Překvapení by střídalo překvapení. Po bleskové analýze by hned po výskytu nastoupil prak, konstruovaný na střelbu ocel. kulí cal. 1,5cm či matice cal. 8. Pokud bych se rozhodl dron jen zastrašit, pro tyto účesy mám k dispozici slepou munici ve formě letošních brambor, calibr 2cm, tříděnou při sběru.

aliendrone

Podle toho jaký. Soukmenovce bych přivítal (S patřičným podivením, nač ta kamera? – My droni vidíme v podstatně širším spektru, a zaznamenáváme do VLASTNÍ paměti ;) :D), pokud jde o ty hračičky, řekl bych, že ve výhodě jsou (i)legální držitelé brokovnic. (zvláště těch se zkrácenou hlavní) ;) :D :D :D

BTW – všimli jste si, JAKÝ JE KEPLER BEZCITNÝ SUROVEC?! Hned by vítal zakňaktelem! Typicky lidská egoisticky nesnášenlivá reakce – jeden si přijde ukousnout třeba jen půl ruky, ale člověk hned přehání reakci, jako kdyby mu chtěli urvat obě ruce s hlavou i nohama! ;) :D :D

Edison

Pořídit vhodnou rušičku… 🙂

orestez

Zašel bych pro slabou rušičku WiFi a GPS, počkal asi 24 minut a zašel bych si pro dron dolů. Pak bych paměťovou kartu trochu forenzně prozkoumal.

agentpv

V zastavěné části měst se nesmí létat, kdo má dron tak musí dodržovat spoustu omezení. Takže zavolat policii a protože si každý dron dělá záznam letu, lze ho dohledat a majiteli dát pokutu …

mzm

agentpv: každý dron nedělá záznam letu. I tak, zatím neexistuje žádný registr, jak by dron policie dohledávala?

Edison

Osterez: WiFi a GPS nemusí a zřejmě ani nebude stačit. Viděl bych to na širokopásmovou na 2,4 GHz.

mzm

wifi, aspoň ta starší je širokopásmová 2,4GHz…

Edison

Jenže rušička WiFi zaruší JEN kanály WiFi (teda aspoň by měla, aby nerušila jiné systémy). Ono totiž není 2,4GHz, jako 2,4GHz. Ono to pásmo je celkem hooodně široké, aby obsáhlo nejrůznější služby. 430MHz taky končí až někde na 460MHz. V různých úsecích prostě běžej různý služby a většinou ty rušičky jsou právě na ty služby laděný. Totéž platí u 2,4GHz. Buď to bude na WiFi, nebo to bude třeba na DO, nebo to bude na něco jiného… Jen nepatrný zlomek jich zaruší celý spektrum. Ono to je pak i dost energeticky náročné a moc bych si s tím nezahrával.

mzm

Tož to jo. Takto by asi ta wifi rušička mohla být málo..
Takže jiskřiště. :)