nyjono

Co brání ministrům schválit novelu, která pravděpobně není složitá, a přitom je funkční?

Týká se přátáčených tachometrů.

https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/zakon-nezakon-tachometry-ojetin-se-vesele-pretaceji-dal-40303764?dop-ab-variant=0&seq-no=2&source=hp&ut­m_source=www.sez­nam.cz&utm_me­dium=z-boxiku&utm_cam­paign=null

Nejlepší odpověď
Edison

Proti car-pasu bych byl taky. Zcela bezdůvodné špehování kolik najedu a skladování dalších zbytečných údajů o mně? Proč tomu, probůh, pomáhat?

Další odpovědi
Kepler

Taky to nechápu. U nás musí být všechno složité, aby na tom parazitovalo co nejvíc zbytečných lidí a institucí. Počínaje složitým a dlouhým schvalovacím zřízením k výstavbě bytů nejen v Praze a tristním stavem soudnictví konče. Výsledek: neuvěřitelný nárůst ceny bydlení a kumulace nevyřešených soudních kauz, které se táhnou celá léta.

aliendrone

Princip fungování systému – hlavní je nudělat chybu (na kterou by někdo mohl upozornit) a nikoho nenakrknout. Bazary (nejen malé, ale hlavně ty VELKÉ!) vydělávají neskutečné škvarky na těhle svinstvech a když jim hodíš do kšeftu vidle, nepočítej s tím, že ti přispějí miliony na volební kampaň! A jak víš, ta je klíčem k volebnímu úspěchu v dem(ent)tokracii – i když budeš mít ten nejlepší „plán pro budoucnost“, tak bez masivní (a DRAHÉ!) předvolební kampaně neuspěješ, zato když budeš slibovat totální kraviny, ovšem důkladně podpořené předvolební propagací, máš slušnou šanci uspět. Tudíž dle hesla „kdo nic nedělá, ten nic nezkazí“ a s přihlédnutím k výše uvedenému se nemůžeš divit, že stav je takový, jaký je. :(

dubraro

Novela možná není složitá, ale implementace by složitá byla. Vzpomeňte na problémy s registrem vozidel. Navíc by toto opatření nezamezilo tomu největšímu problému, stáčení tachometrů u dovážených ojetin.

Klaproth

Pokud to nechtějí schválit ministři, tak má Bureš ve vládě pěknej bordel. Jeho se zeptej.

Pepa25

Jakékoliv povinnosti může v ČR uložit pouze zákon, který musí být řádně projednán a schválen Parlamentem. Možná vám to přijde zbytečně pomalé, ale taková jsou pravidla. Mně by se zase nelíbilo, kdyby se mohli zítra sejít ministři a od pozítří mi něco přikázat. Bez veřejné kontroly, posouzení dopadů atd.

Edison

Tahle salámová metoda v postupu ke špehování ovčanů… Jen hurá do toho. Dalším krokem by klidně mohlo být to, že místo OP bude identita ovčanů navázána a údaje uloženy v bance a propojeny s číslem oučtu… Co mi to jen připomíná… Aha The Circle: https://www.csfd­.cz/film/54325-the-circle/prehled/ Mimochodem.. jakkoli je ten film myšlenkově drsný, tak kniha je ještě drsnější… svými „mírumilovnými“ metodami možná ještě drsnější, než 1984.

Pepa25

Chce to klid a nohy v teple. Pokud si už dnes zadám na kontrolatacho­metru.cz VIN mého auta, tak zdarma najdu kdy jsme byl v servisu a kolik bylo najeto.

Pepa25

Oprava: samozřejmě ten web ukazuje, kdy jsme byl na STK, ne v servisu.