Avatar uživatele
Bronzový

Cítíte spoluvinu za utrpení běženců?

Obranný pakt NATO za spolupráce USA se snažil nasadit v severní Africe demokracii, dle mého názoru muslimové o žádnou demokracii nemají zájem, rovněž jako většina Čechů o jejich víru. Cítíte spoluodpovědnost za utrpení, útěk běženců, zdevastování, některých území našimi spojenci. Poněvadž jsme členy obranného paktu NATO, rovněž jsme zcela dobrovolně a bez nátlaku se 77% vstoupili do EU. Rovněž k zásahu do různých států, je to pokyn OSN, neb kdo to řídí.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Hlasujte v anketě

ANO 20% NE 80%

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

NE

Pokud vím, tak velké výčitky za důsledky poněkud nepovedeného "afrického jara" má jakási exekutorka z Tuniska. Údajně zabavila stánek jednoho nešťastného trhovce na předměstí Tunisu, ten se upálil a to bylo impulzem k první vlně nepokojů a násilí. Hlavní příčinou jsou však asi aktivity zelených a jejich celosvětová propagace biopaliv. Zemědělci se kvůli ziskům zaměřili na pěstování olejnin, nastal nedostatek zejména pšenice a ječmenu, načež pak ve dvou vlnách u obilovin došlo k enormnímu růstu jejich cen. Nejchudší vrstvy obyvatel Afriky i jinde začaly trpět hladem, ze zoufalství se ve velkém bouřit až nepokoje posléze vyústily v občanské války.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Avatar uživatele
Stříbrný

NE

Tady je otázka, jestli máme morální povinnost zasahovat proti diktátorovi, který proti vlastním občanům používá např. chemické zbraně, nebo jinak týrá svůj lid. (Teď neřeším, jestli k tomu v Iráku, Sýrii nebo Lybii docházelo nebo ne. To je úkol pro zpravodajce, a já neumím posoudit, jak ho zvládli nejsa zpravodajec.)
Zdálo by se, že morální povinnost pomoci proti diktátorovi máme. Jenže se ukazuje, že kde k tomu dojde, tak se vyhrne teroristická lůza, která umí být ještě nerovnatelně horší. Pokusy o nastolení demokracie západního střihu ztroskotávají.
Zdálo by se, že když jsme to tam tak rozes*ali, musíme se starat o uprchlíky. Neřekl bych, že to tak úplně je. Za osud každé země by měli být zodpovědní především samotní občané té země. To, že tam nedokážou žít v klidu a buď musí mít diktátora nebo islamofašistický teror, za to nikdo z nás nemůže. Za to může jejich kulturní pozadí, podle mě úzce související s memetickou chorobou, které se říká islám.
Jak z toho ven? Více izolacionismu. Neřešit vnitrostátní problémy zemí, kde si neumí lidé slušně vládnout. To skutečně není naše věc. A uprchlíkům pomáhat do té míry, aby to nebylo na úkor naší vlastní bezpečnosti a abychom si sem už víc nezavlékali onu memetickou chorobu. Žijeme si zde tak dobře, jako nikdy předtím v dějinách. Tento stav byl hlavně ve 20. století draze zaplacen mnoha miliony obětí. Tuto cenu žádná muslimská země s námi nenese, tudíž nemá právo požadovat takto získané výhody.


Avatar uživatele
Registrovaný

ANO

Jako člověk bych odpověděla ne, ale jako součást lidstva odpovím ano. Ve skutečnosti je ale odpověď, že nevím a je mi to jedno.


Avatar uživatele
Pokročilý

NE


Avatar uživatele
Pokročilý

NE

Já jim nic neudělal. To oni nás chtějí obsadit.


Avatar uživatele
Zlatý

NE

Vepište odpověď...https://www.facebook.com/…


Avatar uživatele
Bronzový

ANO

Částečně ano, nicméně současné dění je výsledkem neskutečně složitého mixu různých vlivů. Hodí se připomenout, že další problematický region, o kterém se u nás zatím moc nemluví, je Jemen. Do občanské války v Jemenu zasahuje výrazně Saudská Arábie, která je jinak výrazným odběratelem české munice. Pak tu je samozřejmě vliv dávného kolonizačního rozdělení nejenom blízkého východu, ze kterého Evropa v současnosti sklízí nejenom sladké ovoce, ale i to hořké. Je velká otázka, jestli by jiné země měly intervenovat v problematických regionech, poslední roky ukazují, že se tyto zásahy příliš nepovedly.


Avatar uživatele
Stříbrný

NE

ne. nesmysl. kdo má soucit, pochopení s rozkradenou ČR, ožebračeným obyvatelstvem ? nikdo na světě


Avatar uživatele
Bronzový

NE

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2164
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 929
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.