dust8

Čím zlikvidovat vysoké řady květiny na zahradě pod šnůrou na prádlo, které částečně blokují pověšení většího prádla?

Není to jen o blokaci, ale některé svými květy s pylem či lepivými listy zanechávají zbytky na vypraném prádle.

Je to různá směs květin, kterou zasadila babička, která je ve věku a zdravotním stavu, že už jí zahrada nezajímá. Je to skoro džungle. Některé květiny jsou i pěkné, ale je v tom chaos a jsou různě vysázené vedle sebe a skoro všechny dost vysoké, že to blokuje věšení prádla na šňůru nad nimi.

Napadlo mě vzít srp, ale to by se člověk asi dost nadřel. Máme i kosu, ale ta je na to asi nevhodná?
Křovinořez by byl ideální, ale ten nemáme.
Nějaké jiné nápady? Šňůru dát jinám nemůžeme, protože máme sloupky na to zrovna tam a na balkóně věšet prádlo nemůžeme. Proč né tam? To vysvětlovat nebudu. Prostě to nelze.

Nejlepší odpověď
Drap

Osobně bych v takovém případě volil kosu, popřípadě mačetu a nebo pomalým tempem začal stříhat za pomoci nůžek.

Další odpovědi
Dochy

Kosa je na vysoké tuhé stonky ideální pomůcka. Ani nemusí být moc ostrá (i když pokud ostrá bude rozhodně to nebude vadit)