tatanka

Čím to je, že se televize v krátkých intervalech sama zapíná a vypíná?

Odpovědi
elkon

Asi bude rozbitá. To byl fór. Vypadá to, že se zahřívá nějaká tepelná pojistka, Když vychladne, tak to jede. Viděl bych to na nějakou závadu v napájení.

orwell

V pravidelných či nepravidelných intervalech? Já jsem zaznamenal něco podobného po instalaci STB a zjistil jsem, že se tak děje vždy po rozsvícení nebo zhasnutí světla na chodbě v důsledku zajiskření kontaktů vypínače. Jiskra je vydatný zdroj rušení v širokém frekvenčním spektru. I takové věci se dějí. Pokud se to ale děje v pravidelných intervalech, viděl bych problém spíše v nastavení TVP, event. závadě přijímače, resp. STB.

Hlada

Jestli jde o skutečné vypnutí, ne jen nějaké zatemnění obrazovky, tak je s největší pravděpodobností vadný zdroj, konkrétně elektrolytické kondenzátory na vstupu spínaného zdroje.

Mr. Marek

Nemáte v nastavení seřízený časovač? Něco jako režim spánku, úsporný režim…?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.