sandy45

Čím škodí škvor?

Způsobuje škvor na zahradě nějaké škody na zelenině?

Nejlepší odpověď
fcoop

Nevím o nich.O škodách.
A takové ty řeči,že může vlézt do ucha a proštípnout bubínek – to je v jejich pracovní náplni,proto existují.
Vážně – spíš potkáte v lese jezinky,než by škvor prokousnul buben.
Je ovšem pravda,že moc přítulně nevypadají.

Další odpovědi
venkovan

Je otázkou, zda okousáním plodů škodí a nebo chytáním různého hmyzu který bývá často škodlivější naši zahradu chrání.

coco

Moje zkušenost: před 6ti lety jsme se stěhovali do většího bytu a po čase jsme zjistili,že se to tady škvory jenom hemží.Volala jsem do poradny Receptáře Přemkovi,ten můj dotaz předal nějakému odborníkovi a ten mě uklidnil.Škvor se vyskytuje tam,kde je jeho potrava.Takže hubí drobný hmyz-škůdce a do ucha může vlézt stejně jako každý jiný hmyz…Dnes tu po nich není ani památka.