Čím se živí moucha?

čím se živí mouchy domácí

Nejlepší odpověď
kenyrts

Moucha má velmi jedinečné stravovací návyky. Za prvé je schopna chutnat jídlo svými chodidly během svých procházek na povrchu potenciální potravy. Za druhé nemá žádné skutečné ústa, žádný žvýkací aparát, a proto není schopna pozřít tuhou potravu. Svou potravu pije, a to tak, že vysune svůj sosák, který vylučuje sliny schopné doslova rozložit tuhou stravu, kterou pak moucha vysaje. Oblíbenými zdroji potravy jsou pro ni hromady odpadků, nádoby na odpadky, fekálie, nechráněna vařená zelenina a masa, a obecně jakékoliv zkažené a žluklé jídla. Mouchy si nevybírají a tak se často stávají bacilonosiči.

Další odpovědi
panenka

Moucha žije samotářsky potravou mouchy jsou ovoce,výkali,kazící se maso.živí se mimo jiné pozůstatky odumřelých organismů a spolu s ostatními druhy dvoukřídlých má tedy důležitou roli při likvidaci organických odpadů.bez much a jim příbuzných druhů bychom byli zavaleni hnijícimi odpadky a zdechlinami.i ona se navíc stává potravou často žáb.běžná moucha se dožívá průměrného věku 1 měsíc